Aktualności

Kolejne litry krwi z Opatówka

[ 2020-07-13 ]
W niedzielę, 12 lipca odbyła się druga w tym roku, akcja poboru krwi zorganizowana wspólnie przez Polski Czerwony Krzyż oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Opatówku, która przyniosła ponad 19 litrów krwi. Akcję patronatem objął Burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki.
Po dwóch miesiącach od poprzedniej akcji, ponownie w sali OSP w Opatówku pojawiła się ekipa kaliskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Także i tym razem nie zawiedli mieszkańcy Opatówka i okolicznych miejscowości. Zarejestrowanych zostało 53 chętnych do oddania krwi, a po przejściu kwalifikacji 43 osoby podzieliły się bezcennym lekiem. Tego dnia kolejne 6 osób dołączyło do grona krwiodawców, oddając krew po raz pierwszy – i jak deklarowały – nie ostatni.

Pozyskane podczas niedzielnej akcji 19,1 l krwi to litry na wagę ludzkiego życia. To jednak tylko kropla w morzu potrzeb. Wg stanów z ubiegłej niedzieli w całej Polsce dramatycznie brakuje praktycznie każdej grupy krwi, a trzeba pamiętać, że jest ona niezbędna do przeprowadzeniu każdego zabiegu operacyjnego i w każdej sytuacji znacznych ubytków krwi np. w skutek wypadków.

Dlatego apelujemy do wszystkich, którzy mogą oddać krew, by zgłaszali się do centrum krwiodawstwa przy ul. Kaszubskiej i oddziałów terenowych, lub odpowiedzieli na zaproszenie do wzięcia udziału w akcjach organizowanych w różnych miejscowościach naszego regionu – informację o akcjach można znaleźć pod adresem: www.krwiodawstwo.kalisz
Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 [ 30 ]
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek