Aktualności

Fundacja Inicjatywa dla Opatówka zaprasza na koncert

[ 2020-10-16 ]

W najbliższą niedzielę, 18 października o godz. 17:30 odbędzie się trzeci koncert V Międzynarodowego Festiwalu Organowego "Jesień Organowa - Chełmce 2020".

Najbliższy recital odbędzie się pod tytułem "Młody Jan Sebastian Bach - z Arnstadt do Lubeki", a wystąpi niemiecki organista Lars Schwarze. Muzyk ukończył z wyróżnieniem studia w Musikhochschule Lübeck (Muzyka Kościelna oraz Organy koncertowe) w klasie organów prof. A. Gasta. W październiku 2019 roku rozpoczął studia magisterskie w Stuttgarcie w klasach prof. J. Halubka oraz prof. J. Essla. Jest laureatem 5. Międzynarodowego Konkursu im. D. Buxtehudego w Lubece, konkursu fundacji Possehl, konkursu F. Mendelssohna w Berlinie. Oprócz działalności koncertowej Lars Schwarze zajmuje się także działalnością kompozytorską.


Przypominamy także, że trwają ostatnie dni zapisów na koncerty edukacyjne "Z organami w roli głównej", skierowane do dzieci i młodzieży uczącej się w okolicznych szkołach, które w tym roku odbędą się w formie zdalnej. Działania zaplanowano na 21 października o godz. 9:00 i 11:00, a zainteresowane szkoły oraz osoby prosimy o kontakt z Fundacją "Inicjatywa dla Opatówka": fundacja@inicjatywa.opatowek.pl.

Na wszystkie wydarzenia festiwalowe obowiązuje wstęp wolny. Przypominamy o stosowaniu się do aktualnych wytycznych i przepisów sanitarnych dotyczących wydarzeń kulturalnych. Z racji wprowadzenia w całym kraju strefy żółtej, w trakcie najbliższego koncertu może zostać zajęte 25% miejsc siedzących. Prosimy o wyrozumiałość i dostosowanie się do wskazań Organizatorów.

Organizatorami Festiwalu "Jesień Organowa - Chełmce 2020" są Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka" oraz Parafia pw. Narodzenia NMP w Chełmcach Festiwal dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a Głównym Partnerem jest Fundacja PZU. Patronat honorowy objęli Arcybiskup Grzegorz Ryś - Administrator Apostolski Diecezji Kaliskiej, Hans Jörg Neumann - Konsul Generalny Niemiec we Wrocławiu oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tekst: Fundacja Inicjatywa dla Opatówka


Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek