Aktualności

"Przeciw pijanym kierowcom!" - Gmina Opatówek w Wielkiej Koalicji Gmin

[ 2020-10-30 ]
Gmina Opatówek przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii "Przeciw pijanym kierowcom!" Krakowskiej Akademii Profilaktyki. Patronat nad realizacją kampanii sprawuje Burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki. Koordynatorem współpracującym z Krakowską Akademią Profilaktyki jest Dzielnicowy Komisariatu Policji w Opatówek Artur Woźniak.
Celem kampanii jest dotarcie do szerokiego grona odbiorców i zachęcenie do reagowania na przypadki jazdy pod wpływem alkoholu. Świadkowie takich sytuacji poprzez właściwe reakcje mogą zapobiec wielu tragediom powodowanym przez pijanych kierowców. Praca nad modelowaniem właściwych postaw to jedno z ważnych zadań profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.

"Przeciw pijanym kierowcom!" to najbezpieczniejsza forma powrotu do działań profilaktycznych. Intensywna praca na rzecz bezpieczeństwa w lokalnej społeczności.

Gmina Opatówek postanowiła wyjść naprzeciw problemom nasilającym się w czasie epidemii. Przystępując do kampanii troszczy się o zdrowie mieszkańców. Nawet w tak trudnych warunkach można i trzeba stawiać na profilaktykę i przeciwdziałanie problemom alkoholowych. Gmina Opatówek została włączona do Wielkiej Koalicji Gmin na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa.

Kampania "Przeciw pijanym kierowcom!" to kolejny dobry przykład współpracy Komisariatu Policji w Opatówku z Burmistrzem Gminy Opatówek w ramach akcji Bezpieczny Opatówek.

Realizacja zgodnie z Gminnym Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Opatówek 2020

Więcej informacji na stronie www.przeciwpijanymkierowcom.plwww.akademiaprofilaktyki.pl

Tekst/zdjęcia: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek