Aktualności

"Bezpieczny Opatówek " - Profilaktyka i edukacja najmłodszych

[ 2021-02-18 ]
16 lutego 2021 r. w ramach współpracy Burmistrza Gminy Opatówek z Komisariatem Policji w Opatówku zrealizowano kolejne zadanie na rzecz najmłodszych wychowanków Przedszkola w Tłokini Wielkiej.
Dzielnicowi Komisariatu Policji w Opatówku Beata Molka i Artur Woźniak przeprowadzili prelekcję w zakresie profilaktyki, poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród najmłodszych niechronionych uczestników ruchu. Przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach w mieście i na wsi. Zwrócili również uwagę na sposób zachowania się w przypadku napotkania wałęsających się psów, znalezienia cudzej własności, nieznajomych osób składających różne propozycje, właściwego korzystania z Internetu, nie udostępniania danych osobowych o sobie i rodzinie osobą obcym, znajomości numerów alarmowych. Funkcjonariusze przedstawili zainteresowanym drogę edukacyjną do wykonywania zawodu policjanta oraz krótko scharakteryzowali, jak wygląda ich praca. Prelegenci swoją postawą i przekazaną wiedzą zbudowali zaufanie wśród uczniów i wychowanków przedszkola.

Przedstawiciele Komisariatu Policji w Opatówku chętnie odpowiadali na pytania zadawane im przez dzieci i nauczycieli. Na zakończenie wręczyli dzieciom właściwe elementy odblaskowe poprawiające widoczność na drodze. Spotkania przebiegły w miłej atmosferze, co dokumentuje zamieszczona poniżej galeria zdjęć.


Realizacja zadania w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na terenie Gminy Opatówek na 2021 rok.

Tekst/zdjęcia: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku

 

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 [ 30 ]
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek