Aktualności

Planowana rewitalizacja Zabytkowego Parku Miejskiego w Opatówku

[ 2021-06-08 ]

Gmina Opatówek planuje w najbliższych latach gruntownie zrewitalizować Zabytkowy Park w Opatówku. Proces ten rozpocznie się od wykonania wycinki drzew chorych, uszkodzonych, zagrażających bezpieczeństwu osób przebywających na terenie parku od dnia 9 czerwca 2021 r.

Prace związane z usuwaniem drzew zostały poprzedzone wykonaniem ekspertyzy dendrologicznej, która została przedłożona Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków Delegatura w Kaliszu, który wydał zgodę na przeprowadzenie ww. prac. Planowana wycinka drzew związana jest z licznymi incydentami i interwencjami w parku, podczas których drzewa w całości lub części łamały się. Nadmienić należy, że prace związane z przeglądem sanitarnym drzewostanu rozpoczęto w związku z wystąpieniem Wojewody Wielkopolskiego z dnia 2 września  2019 r.

Następnym etapem będzie wykonanie nasadzeń w miejsce usuniętych drzew w uzgodnieniu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków Delegatura w Kaliszu.

Szeroko rozumiana rewitalizacja związana będzie z kolejnym etapem poprzez wyłonienie wykonawcy pełnej dokumentacji obejmującej wykonanie projektu nasadzeń, zagospodarowania alejek oraz małej architektury, opracowanie rysu historycznego. Gmina zabezpieczyła w budżecie na 2021 r. środki na wykonanie projektu rewitalizacji Zabytkowego Parku w Opatówku.

W najbliższych dniach prosimy o ograniczenie korzystania z terenu parku ze względu

na bezpieczeństwo podczas prac przeprowadzanej wycinki drzew, które będą trwać około dwóch tygodni.Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek