Aktualności

KRUS dopłaca do wypoczynku dzieci - Stowarzyszenie Kalisz zaprasza na kolonie

[ 2021-06-10 ]

Podczas tegorocznych wakacji dzieci i młodzież z południowej Wielkopolski będą wypoczywali w Łukęcinie koło Pobierowa, położonym opodal Wolińskiego Parku Narodowego oraz w Darłówku. Stowarzyszenie KALISZ XXI, które już po raz kolejny organizuje wypoczynek zaprasza dzieci płatników KRUS do skorzystania z dofinansowania, które pozyskało z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

W tym roku kolonie będą się odbywały zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego w związku z epidemią COVID 19, czyli będziemy posiadali płyny dezynfekujące i maseczki. Przestrzegając zasad GIS-u jestem przekonana, że tak jak w poprzednich latach, będziemy się dobrze bawić, co oczywiście jest zależne także od pogody – zapewnia Żaneta Lasiecka – Stodolna, koordynator kolonii.

Pomimo, iż takie dofinansowanie przysługuje dzieciom osób ubezpieczonych w KRUS-ie już od kilkunastu lat, to wiele rodzin nie wie o takiej możliwości. Stowarzyszenie KALISZ XXI aplikuje o  pieniądze każdego roku i zazwyczaj udaje się je mu pozyskać.

W tym roku uczestnicy kolonii w Łukęcinie wybiorą się do Wolińskiego Parku Narodowego, zwiedzą Kamień Pomorski, Pobierowo, Trzęsacz i Świnoujście. Mieszkając w Łukęcinie będą mieli 300 metrów do bałtyckiej plaży.W Darłówku koloniści, prócz zabaw na plaży i morskich kąpieli, zwiedzą zamek książąt pomorskich w Darłowie i zabytki Kołobrzegu.

Kolonie to przede wszystkim wypoczynek, ale także edukacja przyrodnicza i historyczna, w formie która jest przyswajalna i przyjemna dla młodych ludzi. Mam nadzieję, że w tym roku dopisze nam słoneczna pogoda, co pozwoli na korzystanie z pięknej plaży w Łukęcinie i szlaków Wolińskiego Parku Narodowego. Są jeszcze wolne miejsca, dlatego serdecznie zapraszam – zapewnia Lasiecka – Stodolna.


Bliższych informacji na temat wypoczynku można uzyskać pod numerem telefonu 607 171 532.

 

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek