Aktualności

warsztaty kulinarne dla wolontariuszy Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka"

[ 2021-07-26 ]
W sobotnie popołudnie 17 lipca br. odbyły się warsztaty kulinarne dla wolontariuszy Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka", które poprowadziły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Porwitach. Warsztaty kulinarne odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Opatówku o zostały zorganizowane w ramach projektu III edycji projektu Akademia Wolontariatu Lokalnego. Zajęcia poprowadziły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Porwitach pod kierunkiem przewodniczącej Moniki Grabowskiej.
Młodzież w kilkuosobowych zespołach miała za zadanie przygotować samodzielnie, pod okiem gospodyń z Porwit m.in.: sałatkę z jajem, brokułem i rzodkiewką, pastę z nasion słonecznika z suszonymi pomidorami, makaron ze szpinakiem, kulki mocy daktylowo-żurawinowo-orzechowe, domowy chleb, ciastka kruche z dziurką, pudding z tapioki. Na koniec wolontariusze uczestniczący w warsztatach przygotowali degustację dla swoich rodziców. Potrawy niezwykle smakowały, a degustacja była dobrą okazją do rozmów przy kawie i herbacie o działalności Fundacji i nie tylko.Organizatorzy, czyli Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka", serdecznie dziękują każdej z członkiń KGW Porwity za poświęcony czas, przekazaną wiedzę, za ciekawe kulinarne wskazówki i serce włożone we wspólne gotowanie, a przewodniczącej Koła Monice Grabowskiej za chęć pomocy i zorganizowanie tak prężnej grupy członkiń KGW. Podziękowania składamy także na ręce pani Mieczysławy Jaskuły, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Opatówku za udostępnienie sali GOK oraz kuchni wraz z wyposażeniem.
 
Warsztaty kulinarne odbyły się w ramach projektu „Akademia Wolontariatu Lokalnego 2020-2021”, dzięki wsparciu Stowarzyszenia LGD-7 Kraina Nocy i Dni.
Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek