Aktualności

#AktywujemySzałe

[ 2021-08-31 ]

Za nami pierwsza edycja projektu #AktywujemySzałe organizowanego przez kaliskie fundacje Pomaganie Jest Trendy oraz Bread of Life, przy współpracy gminy Opatówek. W trakcie imprezy zebrano na rzecz chorej na SMA Jagódki dokładnie 14 360,84 zł , 5 Euro, 500 Forintów, 20 Franków Szwajcarskich, a atrakcji nie brakowało.

Przejażdżki kucykiem, spacer z alpakami, przeciąganie aut terenowych, jazda quadami, paintball, wiejskie jadło i food trucki to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały w sobotę 28 sierpnia na terenie imprezy przy głównej plaży w Szałem. Główną atrakcją były jednak koncerty, a zagrali tego wieczora m.in. Ben Vito, LOrd oraz europejskiej sławy artysta Lui Carlos Ferreira – były członek legendarnej grupy Bad Boys Blue.
“Około 3 tygodni temu zwróciła się do nas mama Jagódki z prośbą o pomoc,w tym samym czasie nawiązała ona współpracę z Tomkiem Jeżykiem z Bread of Life oraz Krzysztofem Baranem, dlatego po raz kolejny postanowiliśmy zrobić coś fajnego, co pomoże Jagódce, ale również będzie pierwszym krokiem w kierunku aktywowania kultowej dla Kaliszan plaży w miejscowości Szałe. Projekt bez wątpienia będziemy kontynuować z naszego ramienia z Marcinem Pytlińskim, Tomaszem oraz Krzysztofem i rozwijać. Jeśli udało nam się w trzy tygodnie zorganizować taką imprezę i zachęcić do uczestnictwa sporą grupę uczestników, to może być tylko lepiej” – powiedział prezes fundacji Pomaganie Jest Trendy
Po zawziętym, choć wyrównanym meczu reprezentacji Kalisz/Opatówek z reprezentacją społeczności wenezuelskiej “BHP Consulting”, nasi wygrali 2:1 w rzutach karnych, po spektakularnej obronie byłego zawodnika KKS Kalisz Bartłomieja Gorzkiewicza. W drużynie zagrali radny Kalisza Eskan Darwich, radny Opatówka Zbigniew Muzalewski czy ojciec i dziadek Jagódki, dla której mecz ten się odbył.

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 [ 30 ]
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek