Aktualności

Koncert przy Cukierence

[ 2021-09-17 ]
W przyszłą sobotę, 25 września o godz. 18:00 odbędzie się drugi koncert przy Cukierence w Opatówku. Tym razem wystąpi zespół Muzyka Końca Lata. Udział w koncercie jest bezpłatny!
Kolejne wspólne wydarzenie przy  efekt współpracy Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka" oraz Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku. Po lipcowym koncercie muzyki operowej i operetkowej przyszedł czas na porcję muzyki dla miłośników gitarowych brzmień.
 
Zespół Muzyka Końca Lata pochodzi z Mińska Mazowieckiego i grają ze sobą od niemal 20 lat. Przez ten czas wydali pięć albumów, a najnowszy z nich - "Prywatny Ciechocinek" - będzie promowany przy okazji opatóweckiego koncertu. Sami o sobie mówią, że w swoich piosenkach utrwalają sercowe, ale nie tylko, rozterki mieszkańców miast dojeżdżających. Opisując muzykę i polskie teksty zespołu krytycy najchętniej posługują się triadą określeń: bezpretensjonalne, szczere, urocze. Od dziesięciu lat zespół związany jest z niezależną wytwórnią Thinman Records.
 
Uczestnicy koncertu usłyszą zapewne przegląd z wszystkich dotychczasowych płyt zespołu, a część z nich zostanie zagrana w nowych aranżacjach. Możliwe, że pojawią się również utwory dotąd niepublikowane. Po koncercie będzie możliwość zakupu płyt zespołu, oczywiście z autografami wykonawców. Warto podkreślić, że nie będzie to pierwszy występ MKL w Opatówku. Po raz pierwsi gościli oni z okazji pierwszej rocznicy Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka" w 2016 r.
 
Organizatorzy przypominają, że w czasie koncertu uczestników obowiązują aktualne przepisy sanitarne. Warto dodać, że wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Akademia Wolontariatu Lokalnego” dzięki wsparciu Stowarzyszenia LGD-7 Kraina Nocy i Dni. W razie niekorzystnej pogody, koncert odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Opatówku (ul. Kościelna 2). Udział jest bezpłatny!

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek