Aktualności

VI Międzynarodowy Festiwal Organowy "Jesień Organowa - Chełmce 2021"

[ 2021-09-29 ]
Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka" oraz Parafia pw. Narodzenia NMP w Chełmcach serdecznie zapraszają na szóstą edycję Międzynarodowego Festiwalu Organowego "Jesień Organowa - Chełmce 2021". Inauguracja Festiwalu już w najbliższą niedzielę o godz. 17:15, a udział w koncercie jest bezpłatny.
 
W trakcie koncertu inauguracyjnego wystąpią trębacz Sławomir Cichor i organista Łukasz Mosur, który ponadto jest jednym z inicjatorów "Jesieni Organowej" i jej dyrektorem artystycznym od pierwszej edycji Festiwalu. W programie znajdą się zarówno kompozycje znanych kompozytorów jak J. S. Bacha czy R. Schumann, ale także dzieła współczesne jak choćby K. Grzeszczak czy sam S. Cichor.
 
Kolejne koncerty zaplanowano na 24 października i 7 listopada o godz. 17:15. Drugi festiwalowy koncert będzie prawdziwą gratką dla melomanów - w Chełmcach zagra fantastyczny duet flecistów: Agata Kielar-Długosz i Łukasz Długosz, a przy organach zasiądzie prof. Roman Perucki. Z kolei w trakcie finałowego recitalu wystąpi słowacki organista i improwizator Frantisek Beer. Dodatkową atrakcją będą koncerty edukacyjne, które z uwagi na pandemię odbędą się w formie online w dniu 25 października. O szczegółach i możliwości zgłoszeń przez szkoły Organizatorzy poinformują na początku października, jednak już dziś zapraszamy chętne placówki do kontaktu z Fundacją poprzez media społecznościowe lub mailowo (fundacja@inicjatywa.opatowek.pl). 
 
Wszystkie festiwalowe koncerty poprowadzi Izabela Pinczewska-Kubiak, a dyrektorem organizacyjnym Festiwalu jest Mateusz Walczak, prezes zarządu Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka". Festiwal "Jesień Organowa" jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Fundacji PZU. Patronat honorowy objęli Biskup Kaliski Damian Bryl oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a patronat medialny: Dwutygodnik Opiekun, Radio Rodzina, Telewizja Dom Józefa oraz portal Latarnik Kaliski.

Organizatorzy, czyli Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka" oraz Parafia pw. Narodzenia NMP w Chełmcach, serdecznie proszą melomanów o zachowanie aktualnych przepisów i wytycznych sanitarnych. Udział we wszystkich koncertach jest bezpłatny.

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 [ 30 ]
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek