Aktualności

Szkoła Podstawowa w Rajsku w programie „Deszczówka”

[ 2021-11-10 ]

Na terenie Szkoły Podstawowej w Rajsku zrealizowano zadanie pn. „Budowa instalacji wewnętrznej magazynowania i rozprowadzania wód opadowych dla Szkoły Podstawowej w Rajsku”

Celem zadania jest przejęcie i zmagazynowanie wód opadowych z części dachu szkoły w dwóch zbiornikach o pojemności 7 m3 każdy i dalsze ich rozprowadzenie i wykorzystanie do podlewania terenów zielonych w obrębie obiektu szkoły. 

Głównym uzasadnieniem realizacji zadania jest przeciwdziałanie skutkom suszy, która w znacznym stopniu wpływa na otaczającą obiekt szkolny florę. Tereny zielone, które są integralną częścią szkoły stanowią, oprócz walorów estetycznych i relaksacyjnych, bardzo ważny czynnik edukacyjny dla uczącej się w szkole młodzieży. Długotrwałe susze spowodowały znaczne zubożenie zasobów roślinnych, krzewów oraz drzew.
Aby utrzymać w dobrej kondycji te tereny podejmowano próby uzupełniania niedoborów wody poprzez podlewanie, korzystając z wodociągów komunalnych. Pomijając wysokie koszty takich działań nie zawsze było to możliwe ze względu na czasowe ograniczenia w dostawie wody jak i sam fakt przestrzegania priorytetów wykorzystania wody. Po wykonaniu zadania inwestor przewiduje znaczną poprawę w zaopatrzenie szkolnych terenów zielonych  w wodę co bezpośrednio przyczyni się do poprawy wyglądu oraz jakości trawników, roślin i krzewów ozdobnych oraz drzew. 

Zadanie zostało współfinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu pn. „Deszczówka”

Całość  prac związanych z wykonaniem zadania wykonała Firma „CENTRUM EKOLOGICZNE”  Marek Matysiak z Opatówka.


Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek