Aktualności

II Bieg Chrystowskich już za nami!

[ 2021-11-16 ]

W dniu 14 listopada 2021 r. blisko 200 osób wystartowało w organizowanym po raz drugi Biegu Chrystowskich. Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli biegacze z całego regionu.

Sportowe zmagania zainaugurowane zostały przez najmłodszych uczestników imprezy, którzy tuż po godz. 10:00 wystartowali w biegach na dystansie od 200 metrów do 1,5 kilometra, w zależności od kategorii wiekowej. Trasy biegów dziecięco - młodzieżowych wytyczone były za tylną bramą kompleksu Pałacu Tłokinia. Każdy zawodnik otrzymał symboliczny medal.

Niewątpliwie największe emocje wzbudził Bieg Główny, który wystartował o godz. 13:00. To już II Bieg Chrystowskich dla Niepodległości, podczas którego rywalizowano na dystansie głównym 10 kilometrów (zaliczanym do cyklu Grand Prix) lub 5 kilometrów. Wydarzenie wpisuje się także w obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przed startem biegacze odśpiewali hymn państwowy.

Dekoracji najlepszych zawodników oraz wręczenia nagród wspólnie dokonali: Burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki, Sekretarz Gminy Opatówek Krzysztof Dziedzic oraz reprezentujący Starostę Powiatu Kaliskiego Mieczysław Łuczak, Państwo Angelika i Piotr Mazek.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wielkie zaangażowanie wolontariuszom z Fundacji Inicjatywa dla Opatówka, którzy u boku Prezesa Fundacji  Mateusza Walczaka oraz Wiceprezesa Fundacji Ewy Machelak dali z siebie wszystko, aby pomóc w organizacji wydarzenia. Dziękujemy Wam wszystkim za działanie i energię oraz za wsparcie- to już kolejny Bieg, który dzięki Waszej pomocy możemy wspólnie organizować. Dziękujemy za tak liczną frekwencję.

Dziękujemy również Komendantowi Gminnych Straży Pożarnych Stanisławowi Baranowi oraz druhom OSP za zabezpieczenie trasy biegu a także Komendzie Miejskiej Policji  w Kaliszu.

Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Opatówek, Pałac Tłokinia, Starostwo Powiatowe w Kaliszu 

Wyniki II Biegu Chrystowskich znajdują się na stronie:

https://time-sport.pl/wyniki-14-11-2021-ii-bieg-chrystowskich-dla-niepodleglosci

Zdjęcia: Staroswto Powiatowe w Kaliszu

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek