Aktualności

Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK

[ 2021-11-24 ]
W dniu 23 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej  im. Braci Gillerów w Opatówku odbyło się uroczyste spotkanie z okazji obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK.

Podczas wydarzenia zgromadzeni goście z zaciekawieniem wysłuchali prelekcji na temat: "Roli Honorowego Krwiodawstwa  w ratowaniu życia ludzkiego" zaprezentowanej przez Pana Janusza Sibińskiego. Głównym celem prezentacji było zwrócenie uwagi jak ważnym elementem dla ratowania ludzkiego życia są zapasy krwi. Średnio 1 na 7 osób w szpitalu potrzebuje krwi, a w Polsce regularnie oddaje ją zalewnie 1,5% ludności. Słuchacze dowiedzieli się także o korzyściach wynikających z bycia honorowym krwiodawcą. Pan Janusz Sibiński podkreślił, że mieszkańcy gminy Opatówek osiągają bardzo wysoką frekwencję w oddawaniu krwi proponując utworzenie Klubu Honorowych Dawców Krwi.

W drugiej części uroczystości Pan Janusz Sibiński serdecznie pogratulował oraz wręczył odznaki Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi. Na zebranych gości czekały gminne upominki oraz słodki poczęstunek. W spotkaniu uczestniczyli: Burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki, Sekretarz Gminy Opatówek Krzysztof Dziedzic oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Marlena Kiermas- Gruszka.

Decyzja o oddaniu krwi, staniu się krwiodawcą, to początek drogi do zyskania satysfakcji, wpływającej ze świadomości, że być może Twoja krew uratuje życie innego człowieka.

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek