Aktualności

Profilaktyka - Program Domowych Detektywów „Jaś i Małgosia na tropie”

[ 2021-12-28 ]

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku skoordynował realizację  programu profilaktyki uniwersalnej "Program Domowych Detektywów Jaś i Małgosia na tropie" dla uczniów klas IV, V w  Szkołach Podstawowych w Tłokini Wielkiej, Chełmcach i ich rodziców (37 osób).

Warsztaty zrealizowała P. Renata Szlenkier nauczyciel Szkoły Podstawowej w Tłokini Wielkiej, P. Natasza Paszkowiak - Kopeć nauczyciel Szkoły Podstawowej w  Chełmcach.

Celem programu "Jaś i Małgosia na tropie" jest opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród dzieci i młodzieży. Program skuteczny, sprawdzony w praktyce i w badaniach ewaluacyjnych, oparty na skutecznych strategiach profilaktycznych, opóźnia inicjację alkoholową wśród uczniów, ogranicza częstość picia alkoholu przez uczniów, zmniejsza intencję uczniów dotyczącą picia alkoholu w przyszłości, ogranicza postawy pro-alkoholowe uczniów, zwiększa wiedzę uczniów na temat problemów, jakie mogą wiązać się z piciem alkoholu przez dzieci i młodzież.

Efekty: Wysoki poziom  zadowolenia u uczestników z udziału i zgłoszenie dalszego udziału w podobnych programach profilaktycznych. Wzrost wiedzy u uczniów na temat problemów, jakie mogą wiązać się z piciem alkoholu przez dzieci i młodzież. Integracja zespołu klasowego. Umiejętność pracy w grupach. Umiejętność podejmowania właściwych decyzji. Odpowiedzialność za siebie i innych postawy empatii i asertywności. Wzrost samooceny.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku składa szczególne wyrazy podziękowania dyrektorom placówek oświatowych za umożliwienie przeprowadzenia zajęć dla uczestników programu.Realizacja w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na terenie Gminy Opatówek na 2021 r.

 

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek