Aktualności

Pierwszy Orszak Trzech Króli w Opatówku

[ 2022-01-10 ]

W 668 polskich miejscowościach 6 stycznia przeszły kolorowe Orszaki Trzech Króli. W tym roku odbywały się pod hasłem „Dzień dziś wesoły”. Te słowa zaczerpnięte z kolędy „Z narodzenia Pana” miały przypomnieć jak ważne jest prawdziwe przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia.

6 Stycznia ulicami Opatówka przeszedł po raz pierwszy w historii Tójbarwny Orszak Trzech Króli. Wspólne kolędowanie rozpoczęło się mszą św. o godz. 10.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opatówku. Na czele Orszaku - prowadzeni przez gwiazdę, poprzedzeni przez werblistów, dziecięce grupy rycerzy i dam dworu, a także dworzan z darami - przeszli Trzej Mędrcy ze Wschodu. W rolę Kacpra wcielił się Sekretarz Gminy Opatówek Krzysztof Dziedzic, w rolę Melchiora Jerzy Wielgusiak oraz w rolę Baltazara Paweł Werner z ościennej Parafii.

Uroczysty barwny  Orszak Trzech Króli pokazał, jak ważne jest dla każdego człowieka dobre, głębokie przeżywanie świąt i uroczystości, rozumienie ich istoty, treści, które ze sobą niosą, cieszenie się, spędzanie czasu z rodziną, jednoczenie się z innymi ludźmi, wspólne śpiewanie. Orszak został zorganizowany dzięki zaangażowaniu wielu osób, wzięli w nim udział m.in: Ks. Łukasz Rau ( główny kordynator), księża celebrujący Eucharystie, Ks. Proboszcz Parafii Opatówek Władysław Czamara, ministranci i lektorzy,  Orkiestra Dęta przy OSP Opatówek, Organista, Dzieci i Panie Katechetki ze Szkoły Podstawowej  im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku,  Druhowie z OSP Opatówek, Policjanci z  Komisariatu  Policji w Opatówku, samorządowcy, parafianie i mieszkańcy gminy Opatówek.

 

 

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek