Aktualności

"Bezpieczna Gmina Opatówek"

[ 2022-02-15 ]

W ramach akcji „Bezpieczna Gmina Opatówek” w dniach od 11 do 14 lutego 2022 r. Policjanci i Druhowie OSP  realizując działania profilaktyczno – informacyjno - edukacyjne  rozdawali odblaski wśród lokalnej społeczności.

W ramach akcji „Bezpieczna Gmina Opatówek” w dniach od 11 do 14 lutego 2022 r. Policjanci i Druhowie OSP realizując działania profilaktyczno – informacyjno - edukacyjne rozdawali odblaski wśród lokalnej społeczności.
Z miłości do bezpieczeństwa – pod takim hasłem policjanci i druhowie promowali bezpieczne zachowania na drogach. Zawieszki odblaskowe w kształcie serca przypominające o ostrożności, tolerancji i kulturalnym zachowaniu na drogach – otrzymali piesi i kierujący, na terenie Opatówka i Tłokini Wielkiej.
Walentynki kojarzą się głównie z miłością, a ta miłość przejawia się również przez troskę o bezpieczeństwo osób nam bliskich. Dlatego też warto z miłości przypominać im o zachowaniu ostrożności na drogach. Warto by zawsze z podróży bezpiecznie do nas wracali.
Głównym celem tego przedsięwzięcia jest profilaktyka oraz zwiększenie świadomości społeczności na temat zagrożeń, na które mogą być narażeni w ruchu drogowym. Jednym
z elementów działań jest uświadomienie pieszym, roli odblasków w poprawie bezpieczeństwa na drogach oraz konsekwencji nie posiadania ich. Propagowanie używania elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów, co znacznie poprawia ich widoczność, nie tylko poza terenem zabudowanym, ale także w mieście.
Głównym celem tego przedsięwzięcia jest profilaktyka oraz zwiększenie świadomości społeczności na temat zagrożeń, na które mogą być narażeni w ruchu drogowym. Jednym z elementów działań jest uświadomienie pieszym, roli odblasków w poprawie bezpieczeństwa na drogach oraz konsekwencji nie posiadania ich. Współdziałanie władz gminy z Policją i OSP dowodzi, jak ważne jest dla nich bezpieczeństwo mieszkańców gminy Opatówek.
Realizacja zgodnie z Gminnym Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2022 rok.

 

 

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek