Aktualności

Wsparcie ZUS dla uchodźców z Ukrainy już w najbliższy piątek

[ 2022-03-03 ]

Już jutro, ostrowski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaprasza pracowników pochodzenia ukraińskiego oraz uchodźców z Ukrainy na dyżur w trakcie którego udzielana zostanie pomoc w zakresie aktualnych warunków uzyskania świadczeń rodzinnych, ubezpieczenia zdrowotnego i świadczeń emerytalno-rentowych.

W tej trudnej dla obywateli Ukrainy sytuacji, Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaproponował  uchodźcom pomoc bezpośrednią przy złożeniu wniosku o świadczenie rodzinne. Na czas dyżurów Oddział ZUS w Ostrowie Wielkopolskim zabezpieczył również tłumacza języka ukraińskiego.

Najbliższy dyżur zaplanowano już jutro, 4 marca, w godz. od 13.00 do 15.00 w siedzibie Oddziału ZUS w Ostrowie Wlkp., ul. Wysocka 1B. Następny odbędzie się w środę 9 marca. W późniejszym terminach planujemy kolejne spotkania dla osób przybyłych z Ukrainy.

Dodatkowo na stronie internetowej ZUS ukazały się już pierwsze informacje w języku ukraińskim. W serwisie na stronie internetowej ZUS-u będą na bieżąco publikowane treści dotyczące warunków uzyskania: świadczeń rodzinnych, ubezpieczenia zdrowotnego, świadczeń emerytalnych i rentowych.

Ponadto, na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS zostanie udostępnione zakładanie profilu PUE w języku ukraińskim.

Bardzo ważna jest także pomoc dla tych, którzy pozostali na Ukrainie. Dla walczących ukraińskich żołnierzy i ludności cywilnej, przeciwko której wymierzone są rosyjskie ataki – dodaje dyrektor ostrowskiego oddziału Zdzisław Jaźwiec–dlatego Oddział ZUS w Ostrowie Wielkopolskim włącza się w pomoc humanitarną  i wspólnie z Caritas Diecezji Kaliskiej zbieramy środki medyczne pierwszej pomocy i inne potrzebne rzeczy dla walczącej Ukrainy. Zebrane artykuły przekazane zostaną poprzez Caritas Polska i punkty przerzutowe bezpośrednio do mieszkańców i żołnierzy walczącej Ukrainy.

 

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 [ 30 ]
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek