Aktualności

Dzień Strażaka w Radliczycach

[ 2022-05-04 ]

03.05.2022 r. strażacy z parafii Rajsko spotkali się po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią COVID-19, aby wspólnie świętować Dzień Strażaka. Jest to już tradycja, przy czym co roku gospodarzem jest inna OSP w parafii.

Uroczystość rozpoczęła się zbiórką o godz. 9.30 przed remizą OSP Rajsko. Stamtąd druhowie dowodzeni przez Adama Smolińskiego, naczelnika OSP Rajsko, z towarzyszeniem orkiestry dętej OSP Rajsko, przemaszerowali na cmentarz parafialny. Złożyli wiązankę i oddali hołd zmarłym strażakom. Po powrocie pod remizę przejechali wozami bojowym pod siedzibę OSP Radliczyce. Tam ponownie uformowali kolumnę marszową i udali się do kaplicy parafialnej w Radliczycach. Wysłuchali mszy św. odprawionej przez ks. Piotra Bałoniaka, proboszcza parafii Rajsko. Po nabożeństwie wrócili do remizy OSP Radliczyce, gdzie powitał ich przedstawiciel gospodarzy Grzegorz Ekiert. Wysłuchali także okolicznościowych życzeń Marka Albrechta, wójta Gminy Szczytniki i zostali zaproszeni na pyszny poczęstunek, przygotowany przez druhny OSP Radliczyce i członkinie KGW Radliczyce.
Spotkanie wzbogacił krótki koncert orkiestry dętej OSP Rajsko pod kierunkiem kapelmistrza Adriana Wałowskiego.

W obchodach uczestniczyli zaproszeni goście: dh Benedykt Owczarek – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego, dh Kazimierz Lewadowski – radny Rady Gminy Szczytniki, dh Adam Jakóbczak – skarbnik ZOG ZOSP RP w Szczytnikach, Bogusława Domagała – dyrektor Szkoły Podstawowej w Radliczycach, Irena Ludwiczak – prezes Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Szczytnikach oraz druhowie wraz z pocztami sztandarowymi z OSP Pietrzyków (gm. Koźminek), OSP Rajsko, OSP Sierzchów  (gm. Opatówek), OSP Krowica Zawodnia i OSP Radliczyce (gm. Szczytniki).

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek