Aktualności

Profilaktyczny Rajd Rowerowy „Powitanie Jesieni 2022”

[ 2022-10-03 ]

W dniu 01.10.2022 r. odbył się Profilaktyczny Rajd Rowerowy „Powitanie Jesieni 2022”, promujący zdrowy styl życia bez nałogów, który zgromadził 150 osób. Uczestnicy pokonali 17 kilometrów na trasie Opatówek, Trojanów, Porwity, Cienia Druga, Cienia Trzecia, Opatówek.

Cyklistów prowadził Krzysztof Dziedzic Sekretarz Gminy Opatówek. W rajdzie udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Opatówku z opiekunami: Anną Nowińską, Dorotą Skinder, Magdaleną Janik; Szkoły Podstawowej w Tłokini Wielkiej z opiekunem Moniką Baran-Bodylską; Szkoły Podstawowej w Chełmcach z opiekunami Iwona Frątczak i Żanetą Tułacz; Szkoły Podstawowej w Rajsku z opiekunami Lidią Napierała, Bernadetą Blek-Dąbrowską, Agnieszką Kowalską. Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Słoneczko” brały udział w rajdzie pod opieką wychowawcy świetlicy Eweliny Kasprzak. Integracyjnie uczestniczyły osoby dorosłe, rodzice, opiekunowie oraz goście w osobach: Krzysztofa Wydry reprezentującego Klub Turystyki Rowerowej CYKLISTA w Kaliszu i Jacka Wardęgi nauczyciela Technikum im. Św. Józefa w Kaliszu.
Miejscem docelowym rajdu była siedziba Warsztatów Terapii Zajęciowej w Cieni Drugiej. Gospodarze tej placówki na czele z Kierownik Joanną Pilas serdecznie powitali cyklistów. Każdy z uczestników rajdu posiadał niepowtarzalną szansę doświadczenia wrażeń muzycznych, zapoznania się z galerią prac plastycznych uczestników warsztatów. Występy i prezentacja wokalnych talentów muzycznych spotkała się z aplauzem widzów. Osobisty dobór repertuaru przez wykonawców zgodnie z ich zainteresowaniem i gustem znalazł odbiorców wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Gromkie i głośne brawa widzów były podziękowaniem dla wykonawców oraz kadry WTZ, która zadbała o wysoką jakość doświadczeń muzycznych. Spotkanie to było niepowtarzalną szansą doświadczenia integracji naszej społeczności lokalnej,a zarazem poznania Warsztatów.
Koordynator i realizator rajdu GOPS Opatówek przygotował dla cyklistów poczęstunek w postaci: bigosu, pączków, słodyczy, herbaty, kawy i zimnych napojów. Dla dzieci i młodzieży przygotowano gry sportowe z nagrodami. Konkurencje spotkały się ze szczególnym zainteresowaniem. Aktywność ta była właściwym doborem zajęć w profilaktyce uzależnień behawioralnych, promując zdrowy styl życia bez nałogów.
Baza WTZ Cienia Druga i znajdujący się wokół teren zielony sprzyjały aktywności fizycznej,co dokumentuje zamieszczona galeria zdjęć.
O bezpieczeństwo uczestników zadbali przedstawiciele Policji i OSP Opatówek - za co uczestnicy składają szczególne słowa uznania. Przedstawiciele Komisariatu Policji w Opatówku Mateusz Ludwiczak i Damian Dzik zadbali o część edukacyjną zaznamiając uczestników rajdu z przepisami ruchu drogowego.
Rajd uzyskał wsparcie od następujących sponsorów: COLIAN sp. z o. o. w Opatówku, Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej w Opatówku. Organizatorzy i uczestnicy składają wyrazy podziękowania.
Organizatorem rajdu był GOPS Opatówek oraz Świetlica Środowiskowa "Słoneczko"w Opatówku. Realizacja w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii 2022-2023.

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek