Aktualności

Zbliża się koniec VII Międzynarodowego Festiwalu "Jesień Organowa - Chełmce 2022"

[ 2022-10-27 ]
Zbliża się koniec VII Międzynarodowego Festiwalu "Jesień Organowa - Chełmce 2022". Już w najbliższą niedzielę 30 października na finał Festiwalu usłyszymy dwa różne muzyczne brzmienia we wnętrzu kościoła pw. Narodzenia NMP w Chełmcach.
 
 Koncert podzielony będzie na dwie, a właściwie trzy części. W programie zaplanowano bowiem dwa bloki organowe, które rozpoczną i zakończą koncert. Przy organach zasiądzie Michał Markuszewski, który m.in. brał udział w pracach renowacyjnych w Chełmcach 10 lat temu. Obok utworów organowych C. Francka i N. W. Gade, w programie uwzględniono również improwizacje, co będzie świetną okazją do usłyszenia grającej orkiestry aniołków na prospekcie organowym. Z kolei środkowa część recitalu będzie niecodziennym połączeniem fletu i harfy. Na tych instrumentach zagrają Aleksandra Janowska-Tkacz i Anna Blum. W tej częsci koncertu usłyszymy dzieło takich kompozytorów jak A. Vivaldi czy G. Bizet. Słowo o muzyce opowie Mateusz Walczak.
 
Niedzielny koncert to ostatnia okazja, by w tym roku usłyszeć koncertowe brzmienie organów w Chełmcach. Warto podkreślić, że udział we wszystkich wydarzeniach festiwalowych jest bezpłatny.

Organizatorami Festiwalu są Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka" oraz Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmcach. Projekt dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Fundacji PZU, a koncerty edukacyjne - Powiatu Kaliskiego. Patronat honorowy objął Biskup Kaliski Damian Bryl, a także Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

 

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 [ 30 ]
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek