Aktualności

Koncert pt.: "DROGA DO WOLNOŚCI: POLONEZA CZAS ZACZĄĆ"

[ 2022-11-14 ]
W dniu 10 listopada 2022r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Opatówku odbył się koncert pt.: "DROGA DO WOLNOŚCI: POLONEZA CZAS ZACZĄĆ" w wykonaniu artystów Artes Ensemble. Ze sceny popłynęły starsze, jak i współczesne utwory o charakterze patriotycznym, w których przewijały się motywy wolności i niepodległości.

Wieczór był naprawę wyjątkowy, przybyli mieszkańcy oraz goście wspólnie zaśpiewali pieśni takie jak: " Dumka na dwa serca", "Hej, sokoły", " Róża i bez" , " Wojenko, wojenko" oraz wiele innych pięknych utworów. Oryginalne i stylowe stroje, znakomita gra aktorska zagwarantowały wszystkim niezapomniane wrażenia artystyczne oraz ucztę dla ducha.
Życzenia z okazji Święta Niepodległości złożył Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski oraz Burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki, całą uroczystość poprowadził Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Paweł Figiel.
Szczególny charakter uroczystości podkreśliła piękna dekoracja sali oraz znakomite oświetlenie i profesjonalnie nagłośnienie. Każdy mógł także skosztować rogala świętomarcińskiego.
Był to już 17 wspólny śpiew pieśni patriotycznych i wojskowych, który wpisał się nijako w tradycję gminy Opatówek. W myśl przesłania " Narody, które tracą pamięc giną" J.P II uroczystość była doskonałą okazją do kultywowania tradycji, historii naszej Ojczyzny. Wszyscy obecni w tym między innymi zaproszeni goście stworzyli niepowtarzalny chór.

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek