Aktualności

Ferie w Lewinie Kłodzkim z dofinansowaniem - narty i snowboard w Zieleńcu!

[ 2022-12-20 ]

Od 29 stycznia do 4 lutego dzieci i młodzież z Kalisza i południowej Wielkopolski będzie mogła aktywnie wypoczywać na zimowisku w Lewinie Kłodzkim organizowanym przez Stowarzyszenie KALISZ XXI. Będą narty i snowboard w Zieleńcu oraz zwiedzanie zabytków Dolnego Śląska.

Podczas pobytu w Lewinie Kłodzkim, kilka dni spędzimy na stoku w Zieleńcu, gdzie dzieciaki, które nie potrafią jeździć na nartach lub snowboardzie będą miały okazję poznania jej podstaw pod okiem instruktorów, a ci, którzy potrafią jeździć będą mogli oddawać się zimowej pasji. Zwiedzimy Lewin Kłodzki i okolice, m.in. Kłodzko i Kudowę Zdrój, gdzie zapoznamy się z najważniejszymi i  najciekawszymi zabytkami. Oczywiście powodzenie naszych planów zależy przede wszystkim od pogody – powiedziała Żaneta Lasiecka – Stodolna, koordynatorka zimowiska.

Organizatorzy planują zwiedzanie szeregu miejsc związanych z historią Kotliny Kłodzkiej oraz Dolnego Śląska, m.in. Kłodzka, Kudowy Zdrój czy też opactwa w Henrykowie.

Celem naszych obozów i kolonii jest przede wszystkim aktywny wypoczynek. Czy latem czy zimą podczas naszych wyjazdów telewizor jest rzeczą zbędną. Jazda na nartach, piesze wycieczki, zwiedzanie ciekawych miejsc związanych z naszą historią, to są działania do których zachęcamy uczestników. Jak jeszcze mamy do tego dobrą pogodę, to zabawa jest przednia – zapewnia Żaneta Lasiecka – Stodolna.

Tegoroczne zimowisko z dofinansowaniem dla dzieci płatników KRUS jest możliwe dzięki realizacji projektu, który Stowarzyszenie KALISZ XXI złożyło do Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników na zorganizowanie wypoczynku zimowego z programem promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej dla dzieci rolników objętych rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego. Dokładnych informacji dotyczących zimowiska w Lewinie Kłodzkim można uzyskać pod numerem telefonu 607 171 532 u koordynatora, Żanety Lasieckiej – Stodolnej.

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek