Aktualności

Wycieczka krajoznawczo- edukacyjno-profilaktyczna

[ 2018-07-03 ]
W dniach 26 - 27 czerwca 2018 roku dzieci ze Świetlicy Środowiskowej ''Słoneczko'' w Opatówku wraz z rodzicami i opiekunkami brali udział w wycieczce krajoznawczo - edukacyjno - profilaktycznej ''Śladami przeszłości i nowoczesności stolicy Polski''.
Zwiedzanie Warszawy rozpoczęto od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Następnie wycieczka udała się na Zamek Królewski. Uczestnicy podziwiali piękno budynku, który skonstruowany został w stylu barokowo - klasycystycznym. Odwiedzono także część muzealną zamku.

Następnie wszyscy pojechali do Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych i najnowocześniejszych punktów wycieczki. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogli poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Była także okazja by własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata. Kolejnym punktem wycieczki był przejzad metrem oraz spacer przez Rynek Starego Miasta i Barbakan. Można było zobaczyć pomnik Warszawskiej Syrenki oraz Pomnik Małego Powstańca, a także kościół pw. św. Jana Chrzciciela.

Po tym pełnym wrażeń dniu wycieczka udała się do hotelu, gdzie po krótkim odpoczynku odbyła się lekcja profilaktyczna przeprowadzona przez asystenta rodziny. Drugi dzień pobytu w Warszawie równie ciekawy. Rozpoczął się od zwiedzania głównej siedziby stacji Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza 17. Wycieczka zobaczyła studia telewizyjne, pomieszczenia reżyserskie, muzeum oraz studia programów i nagrań tj. „Pytanie na śniadanie”. Uczestnicy mieli również możliwość zobaczenia aktorów w trakcie pracy na planie bajki „Domisie”.

Kolejnym punktem wycieczki był obiekt - Stadion Narodowy. Było wśród uczestników wycieczki było wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Ogrom tego obiektu naprawdę robi wrażenie. Ostatnim punktem programu wycieczki była wizyta na lotnisku Chopina w Warszawie, gdzie z tarasu widokowego podziwiano przyloty i odloty samolotów.
Wycieczka była bardzo udana i dała wszystkim możliwość zobaczenia wielu interesujących miejsc. Mamy nadzieję, iż w przyszłości ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.

 

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek