Aktualności

Dzień Ratownika WOPR

[ 2018-07-03 ]
Święto ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce obchodzone jest 29 czerwca. Święto to jest aktywnie obchodzone przez ratowników WOPR i osoby sympatyzujące, zaprzyjaźnione, którym idea ratowania ludzi w wodzie nie jest obca.
Dlatego też Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Wielkopolskiego, Oddział Rejonowy w Kaliszu w piątek, 29 czerwca br. zorganizowało Dzień Ratownika WOPR. Uroczystość odbyła się na Stanicy WOPR im. Józefa Radwana w Szałe. Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. Sekretarz Gminy Opatówek, Radny PowiatowyKrzysztof Dziedzic, Prezydent Miasta Kalisza Grzegorz Sapiński,ks. Prałat Władysław Czamara, Druhowie OSP Opatówek na czele z Panem Prezesem Krzysztofem Wróblewskim oraz radnym Mariuszem Małoburskim, liczni członkowie WOPR m.in. z rejonu kaliskiego, pleszewskiego, ostrowskiego, krotoszyńskiego i inni.

Podczas imprezysymboliczne grawery - odznaczenia WOPR dla zasłużonych działaczy przekazał Józef Gola, prezes Zarządu WOPR, Woj. Wielkopolskiego Oddział Rejonowy w Kaliszu. W podziękowaniu za ich społeczną działalność obdarowano ich także upominkami, które zakupione zostały m.in.: przez Urząd Miejski Gminy Opatówek, Urząd Miasta Kalisza oraz Starostwo Powiatowe. Zainteresowanie wśród przybyłych gości wzbudziły pokazy ratownictwa wodnego i medycznego z udziałem wielokrotnych Mistrzów Polski w ratownictwie medycznym w ramach kwalifikowanej pierwszej pomocy. Na zakończenie imprezy organizatorzy przygotowali dla wszystkich wspaniałe ognisko.

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 [ 30 ]
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek