Aktualności

"ODBLASK NA WALENTYNKI DLA PRZEDSZKOLAKA"

[ 2023-02-17 ]

"Bezpieczna Gmina Opatówek" to akcja realizowana w ramach współpracy Burmistrza Gminy Opatówek Sebastiana Wardęckiego z Komisariatem Policji w Opatówku, na rzecz mieszkańców gminy Opatówek.

W ramach akcji „Bezpieczna Gmina Opatówek” w dniu do 14 lutego 2023 r. Policjanci Komisariatu w Opatówku   realizując działania profilaktyczno – informacyjno - edukacyjne rozdawali odblaski wśród wychowanków Przedszkola Publicznego WESOŁY SMYK w Opatówku.

14 lutego to WALENTYNKI, kiedy wiele osób z tej okazji przekaże najbliższym małe upominki. Doskonałym pomysłem na walentynkowy prezent jest odblask. Ten z pozoru niewielki upominek, który poprawia widoczność pieszych i rowerzystów podczas poruszania się po drodze, wyraża troskę o to co dla nas najważniejsze – nasze życie i bezpieczeństwo, szczególnie w odniesieniu dzieci.

Nikogo nie trzeba przecież przekonywać, że korzystanie z elementów odblaskowych poprawia widoczność pieszego czy rowerzysty. Po zmroku kierujący zauważa osobę w ciemnej kurtce czy płaszczu z odległości tylko ok. 30 metrów. Mały element odblaskowy wydłuża ten dystans pięciokrotnie, a taka odległość pozostawia kierującemu czas na reakcję i wykonanie odpowiedniego manewru.

Funkcjonariusze Dominika Bartnik i Marcin Młynek promowali bezpieczne zachowania na drogach. Zawieszki odblaskowe w kształcie serca przypominające o ostrożności, tolerancji i kulturalnym zachowaniu na drogach – otrzymały dzieci uczestniczące w karnawałowej zabawie w przedszkolu w Opatówku.

Głównym celem tego przedsięwzięcia była profilaktyka oraz zwiększenie świadomości u dzieci na temat zagrożeń, na które mogą być narażeni w ruchu drogowym. Propagowanie używania elementów odblaskowych, co znacznie poprawia ich widoczność, nie tylko poza terenem zabudowanym, ale także w mieście.

Spotkanie przebiegała w bardzo ciepłej atmosferze. Milusińscy posiadali możliwość stwierdzenia, że Policjant to przyjaciel każdego dziecka. Wśród uczestników spotkania funkcjonariusze posiadali szanse poznania małych kandydatów do służby w Policji.

Realizacja zgodnie z Gminnym Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Gminy Opatówek na lata 2022-2023.

 

 

 

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek