Aktualności

Turniej Wiedzy Pożarniczej

[ 2023-03-20 ]

18  marca br. w Szkole Podstawowej w Chełmcach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ''Młodzież Zapobiega Pożarom''.

Turniej zorganizowany został przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Opatówku i Urząd Miejski Gminy Opatówek.  Zawodników i gości przywitali: Sekretarz Gminy Opatówek Krzysztof Dziedzic, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chełmcach Tomasz Mikucki, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Opatówku Bogdan Marszał.

Młodzież rywalizowała w dwóch etapach: pisemnym i ustnym. W części pisemnej należało rozwiązać test, a w ustnej, odpowiedzieć na pytania z zakresu pożarnictwa oraz wykazać się znajomością sprzętu pożarniczego i zasad udzielania pierwszej pomocy. Tuż po godzinie 9:00 rozpoczęto eliminacje pisemne. Uczestnicy otrzymali test składający się z 30 pytań na rozwiązanie którego przewidziano 30 minut. Zakres tematyczny turnieju obejmował wiedzę z takich dziedzin jak: historia pożarnictwa, procesy fizykochemiczne, sprzęt i wyposażenie straży pożarnych, organizacja działań ratowniczych, przepisy ochrony przeciwpożarowej oraz pomoc przedmedycznej.

Do ścisłego finału zakwalifikowało się od 2 do 6 uczestników z każdej grupy wiekowej, którzy uzyskali największą liczbę punktów w teście pisemnym.
Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa
1 miejsce - Szymon Wałęsa
2 miejsce - Oliwia Popiołek 
3 miejsce  - Krzysztof Perek

II grupa wiekowa
1 miejsce - Justyna Ciesielska
2 miejsce - Aleksandra Niewiadomska
3 miejsce - Piotr Pilas

III grupa wiekowa
1 miejsce - Krzysztof Knop
2 miejsce - Michał Cichy
3 miejsce - Anna Śnieguła

Zdobywcom poszczególnych miejsc dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczyli: dh Bogdan Marszał, dh Stanisław Baran, Sekretarz Gminy Opatówek dh Krzysztof Dziedzic, dh Jarosław Budka oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chełmcach dh Tomasz Mikucki. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobny upominek za udział w eliminacjach gminnych Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce w każdej z kategorii wiekowej, będą reprezentować gminę Opatówek podczas eliminacji powiatowych OTWP, które w tym roku odbędą się 25 marca w Szkole Podstawowej w Goliszewie,  gm. Żelazów.

Organizatorzy i uczestnicy turnieju składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w organizacji i sprawnym przebiegu eliminacji, w szczególności: władzom samorządowym gminy Opatówek oraz pracownikom, dyrekcji Szkoły Podstawowej w Chełmcach, pracownikom szkoły oraz osobom przygotowującym zawodników, za czas poświęcony na pracę z młodzieżą, która przyniosła owoce w postaci miejsc na podium. Dziękujemy również członkom jury, władzom ZOG ZOSP RP w Opatówku, prezesom OSP z terenu gminy, którzy jak co roku dbają o to, by młodzież brała udział w turnieju, a tym samym poszerzała swą wiedzę dotycząca pożarnictwa. Zawodnikom, którzy będą reprezentować gminę Opatówek w eliminacjach powiatowych życzymy zajęcia jak najlepszych miejsc.

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek