Aktualności

KONKURS PLASTYCZNY „TRZEŹWY KIEROWCA”

[ 2023-06-27 ]

W dniu 23 czerwca 2023 r.  Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka" wraz Gminną Biblioteką Publiczną im. Braci Gillerów w Opatówku zorganizowali koncert zespołu Stach Bukowski, który odbył się w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury w Opatówku.

Przed rozpoczęciem koncertu miało miejsce wręczenie nagród w konkursie plastycznym zorganizowanym przez naszą Fundację w ramach II Dni Trzeźwości Gminy Opatówek 18-24 czerwca 2023 r., którego tematem przewodnim było hasło: "Trzeźwy Kierowca".

Konkurs przeznaczony był dla dzieci i młodzieży zamieszkujących lub uczących się w naszych gminnych szkołach podstawowych (kategoria klas 1-3 oraz 4-8) oraz dla dzieci  i młodzieży ze Świetlicy Środowiskowej "Słoneczko" w Opatówku.

Głównym celem Konkursu było zwiększenie wśród młodych mieszkańców Gminy Opatówek i okolic świadomości i wiedzy dotyczącej negatywnego wpływu alkoholu, kształtowanie zdrowego stylu życia, utrwalenie wiedzy na temat alkoholu i jego wpływu na organizm człowieka, uświadomienie własnej odpowiedzialności za ochronę zdrowia i życia,  ukazanie zagrożeń, jakie niosą ze sobą uzależnienia, angażowanie dzieci i młodzieży do działań profilaktycznych, ale także integracja społeczna uczestników, popularyzacja twórczości utalentowanych uczniów, rozwijanie zainteresowań artystycznych i wyobraźni.

Koordynatorem konkursu była Ewa Machelak - Wiceprezes Zarządu Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka", która podjęła się także poprowadzenia wręczenia nagród.

 

Komisja konkursowa w składzie:

Violetta Galant - Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opatówku

Tomasz Dyrdziak - Komendant Komisariatu Policji w Opatówku

Antoni Baczyński - Wiceprezes Stowarzyszenia Trzeźwościowego "Pomocna Dłoń"  w Opatówku

Ewa Machelak - Wiceprezes Zarządu Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka"

wybrała spośród 26 prac plastycznych 10. Wszystkie prace złożone zostały przez uczestników w terminie i spełniały wymogi zawarte w Regulaminie Konkursu.

 

Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy otrzymały:

Karolina Chrystek, Kacper Urbański, Adam Janiak, Stanisław Olejnik, Nadia Olek, Alicja Jabłońska, Adrian Urbański, Wiktoria Masiak, Nikola Szprync, Filip Masiak

Gratulujemy dzieciom pomysłów na prace konkursowe i bardzo dziękujemy za udział  w konkursie propagującym trzeźwy styl życia, bezpieczeństwo drogowe.

Uroczystość wręczenia nagród zaszczycili swoją obecnością Damian Jakóbczak Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Gminy Opatówek i Mateusz Walczak Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Gminy Opatówek.

Podziękowania za pomoc w rozpowszechnieniu konkursu składamy Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Opatówku, Agnieszce Grabowskiej z Urzędu Miejskiego Gminy Opatówek, a także dla Dyrektorów Szkół, wychowawców, nauczycieli i rodziców oraz wszystkich osób, które zaangażowały się w realizację konkursu.

Galerię prac konkursowych można oglądać w holu GOPS Opatówek przy Placu Wolności 18.

Podczas uroczystości głos zabrał Pan Paweł Dziedzic reprezentujący Stowarzyszenie Trzeźwościowe "Pomocna Dłoń" w Opatówku, który zaprosił wszystkich zgromadzonych gości na sobotni Piknik Rodzinny podsumowujący II Dni Trzeźwości Gminy Opatówek 18-24 czerwca 2023 r.

Niespodziankę przygotowała także Pani Blanka Spolkova Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Říčany z Czech, która odczytała po polsku krótkie przemówienie”

„Witam Państwa serdecznie! Składam wyrazy podziękowania za zaproszenie nas na tak ważną uroczystość. II Dni Trzeźwości Gminy Opatówek są doniosłym wydarzeniem w życiu Państwa społeczności lokalnej. Doceniam zaangażowanie inicjatora Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Pomocna Dłoń” w Opatówku reprezentowanego przez Wiceprezesa Antoniego Baczyńskiego. Konkurs plastyczny „Trzeźwy Kierowca” przeprowadzony przez Fundację „Inicjatywa dla Opatówka” w osobie Ewy Machelak świadczy o dobrej współpracy i rezultatach w niesieniu idei profilaktyki uzależnień. Prace plastyczne dzieci zgłoszone do konkursu zawierają przesłanie dla uczestników ruchu drogowego o zachowanie dbałości o zdrowie i życie każdego człowieka. Życzę Państwu dalszych sukcesów, wszelkiej pomyślności w realizacji zadań w zakresie profilaktyki uzależnień.”.

Pani Blanka Spolkova wyraziła w języku czeskim ciepłe słowa i podziękowania za możliwość uczestniczenia w tak ważnym wydarzeniu jakim są II Dni Trzeźwości Gminy Opatówek oraz koncert zespołu Stach Bukowski.

 Realizacja Konkursu zgodnie z Gminnym Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Gminy Opatówek  na lata 2022-2023.

 

 

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek