Aktualności

Uroczyste obchody Dnia Ratownika na stanicy WOPR w Szałem

[ 2023-07-07 ]
17 nowych ratowników i ratowniczek wodnych wstąpiło w szeregi rejonowego WOPR w Kaliszu. Uroczystą przysięgę złożyli w miniony weekend na stanicy WOPR w Szałem, podczas obchodów dnia ratownika wodnego. 

Tymczasem najbardziej zasłużeni w pracy społecznej ratownicy odebrali wyróżnienia i podziękowania. Jak mówi Maciej Siwek, wiceprezes wielkopolskiego WOPR ratowników systematycznie przybywa, ale również miejsc i obiektów gdzie pełnią swoją odpowiedzialną służbę.

"Wszyscy młodzi ratownicy są bardzo mile widziani i zachęcamy wszystkich do wstąpienia w naszej szereg, choć jest to odpowiedzialna i wcale niełatwa praca strzec naszego bezpieczeństwa. Nie ukrywamy, że wciąż są niedobory kadry ratowniczej, zwłaszcza nad morzem gdzie służba jest bardzo wymagająca, ponieważ tam ratownicy nie tylko dbają o nasze bezpieczeństwo w wodzie, ale też udzielają wsparcia medycznego z zakresu pierwszej pomocy, np. przy udarach słonecznych, zasłabnięciach itd. Tu w rejonie południowej Wielkopolski raczej tego braku ratowników nie odczuwamy, a od dziś mamy kolejnych kilkunastu nowych kolegów i koleżanek".

Z okazji obchodów dnia ratownika wodnego odbyły się również pokazy wielokrotnych mistrzów Polski z zakresu pomocy przedmedycznej i zawody sprawnościowe w czterech konkurencjach: rzucie rzutką, biegu, rzucie kołem ratunkowym i wiosłowaniu łodzią. W poszczególnych zadaniach zwyciężyli: Łucja Zaleśna, Pichał Pijecki, Maciej Bonikowski i Kacper Kuś, którzy z rąk Burmistrza Gminy Opatówek Sebastiana Wardęckiego otrzymali zasłużone puchary, a pozostali uczestnicy spotkania obdarowani zostali pamiątkowymi ręcznikami ufundowanymi przez Gminę Opatówek.

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek