Aktualności

Bezpłatne badania cytologiczne

[ 2018-08-13 ]
W piątek 10 sierpnia br. w Opatówku skorzystać można było z bezpłatnego badania cytologicznego oraz warsztatów edukacyjnych bowiem na placu przy Muzeum Historii Przemysłu zagościł mobilny cytobus.
Z badania skorzystać mogły Panie w wieku 25 - 59 lat. Badanie cytologiczne pozwala wykryć stany przednowotworowe i nowotworowe szyjki macicy. Daje także możliwość zweryfikowania, czy pacjentka znajduje się w grupie ryzyka zachorowania na raka szyjki macicy.

Na placu swoje stoisko przygotowało także Stowarzyszenie Kaliski Klub Amazonki, gdzie członkinie klubu (wolontariuszki) uczyły samobadania piersi na fantomach, rozdawały ulotki profilaktyczne w zakresie konieczności przeprowadzania regularnych badań piersi i badań cytologicznych. Amazonki udzielały informacji kobietom na nurtujące ich pytania i wątpliwości. Ponadto osoby zainteresowane miały możliwość zbadania poziomu cukru we krwi oraz ciśnienia, a także dokonania analizy składu masy ciała. Po godz. 14:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Opatówku rozpoczęły się warsztaty prowadzone przez Dariusza Godlewskiego z Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A.

Działania organizowane były w ramach programu ''Rozwój profilaktyki onkologicznej wśród kobiet realizowany przez Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. na terenie całej Wielkopolski''.

Organizatorami akcji Cytobus oraz warsztatów edukacyjnych byli: Kaliski Klub Amazonki, Starostwo Powiatowe w Kaliszu, Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu, Urząd Miejski Gminy Opatówek, Gminny Ośrodek Kultury w Opatówku.

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek