Aktualności

Uroczystości 100-lecia Pani Anieli Wolf

[ 2023-09-05 ]

30 sierpnia 2023 r. ukończyła 100 lat mieszkanka naszej gminy Aniela Wolf. Z tej okazji, w sobotę 2 września odbyła się wyjątkowa i bardzo wzruszająca uroczystość, na którą zaproszone zostały także władze gminy w osobach burmistrza Sebastiana Wardęckiego i kierownik USC Beaty Berezowskiej, a także Pani doktor Katarzyna Kisielińska.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. odprawioną w intencji dostojnej Jubilatki, a następnie  wszyscy udali się na poczęstunek. Niezwykłość tych uroczystości wynika nie tylko z racji wieku Jubilatki, ale także z ilości osób biorących w nich udział. Tu wspomnieć  należy, że Pani Aniela wychowała 8 dzieci i obecnie może cieszyć się wyjątkowo liczną  rodziną, w której jest jeszcze 17 wnucząt i aż 33 prawnucząt. Wraz ze współmałżonkami dzieci i wnuków, najbliższa rodzina pani Anieli liczy 82 osoby. W tym dniu zjawili się wszyscy, choć niektórzy musieli dojechać z dalszych zakątków kraju, a także z zagranicy.

Przedstawiciele naszych władz biorący udział w tych uroczystościach zachwycili się panującą atmosferą, w której wyczuwało się miłość, radość i wzajemny szacunek.  W tak wyjątkowym dniu nie zabrakło upominków i listów gratulacyjnych, m.in. od Biskupa Kaliskiego Damiana Bryla, z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a także Władz Gminy Opatówek, Rady Sołeckiej  i Strażaków wsi Tłokinia. Rodzina zaś składała życzenia pokoleniowo. Każda z grup wiekowych przygotowała specjalnie dla kochanej mamy i babci pieśni i piosenki, które śpiewane przy akompaniamencie instrumentalnym dzieci i wnuków, brzmiały wyjątkowo wzruszająco.

Długie życie Pani Anieli obfitowało w wiele różnych zdarzeń. Szczególnie burzliwe były Jej lata młodości, które przypadły na czas II wojny światowej. Jej rodzice zostali wysiedleni z własnego gospodarstwa i wywiezieni na wschodnie tereny Polski, a Jej samej udało się uciec z łapanki i po wielu perypetiach dotrzeć do rodziców. Lecz i tam nie było bezpiecznie. Wiele razy opowiadała swoje historie najpierw dzieciom, późnej wnukom, a teraz postanowiła te wszystkie wspomnienia nagrać i w formie elektronicznej przekazać dalszym pokoleniom. Ten piękny prezent przekazany przez Nią swojej rodzinie dopełnił wspaniale przygotowaną uroczystość. 

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek