Aktualności

''Szkoła dla rodziców''

[ 2018-08-20 ]
W dniach 29.07 - 05.08.2018r. rodzice wraz z dziećmi z terenu gminy Opatówek wzięli udział w wyjeździe pn. ''Szkoła dla rodziców'' w ramach projektu ''Poprawa dostępu do usług społecznych w powiecie kaliskim'' współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020.
Wyjazd do miejscowości Dymaczewo Nowe nad Jeziorem Dymaczewskim miał na celu podniesienie umiejętności i kompetencji rodzicielskich. Rodziny miały zapewniony nocleg oraz wyżywienie: śniadania, obiady i kolacje. Dzieci skorzystały z propozycji zajęć przygotowanych przez animatorów. Rodzice uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez psychologa, wykonywali ćwiczenia, zadania i pracowali w grupie. Każdy z rodziców miał możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji.

Dzieci podczas zajęć animacyjnych wykonywały prace plastyczne: rysowały, wyklejały oraz malowały farbami. Uczestniczyły również w zajęciach ruchowych i muzycznych, wspólnie z animatorami chętnie śpiewały, pod okiem wykwalifikowanych ratowników spędzały czas nad Jeziorem Dymaczeskim. Wszyscy uczestnicy wyjazdu razem obejrzeli film pt. ''W głowie się nie mieści'', który był nie tylko czasem spędzonym wspólnie w gronie rodzinnym, ale miał na celu zapoznania uczestników wyjazdu z różnymi emocjami. Po zakończonym seansie omówienie filmu zostało podzielone na dwie grupy: dzieci i rodziców. Każde spotkanie z psychologiem i animatorami było dla uczestników wartościowe i interesujące. W czasie gry w podchody na terenie Dymaczewa Nowego dopisała pogoda i wszyscy dotarli do mety, entuzjazm i zadowolenie wywołały ciekawe zadania zaproponowane przez animatorów.


Kolejną i zarazem ostatnią atrakcją dla uczestników wyjazdu ''Szkoła dla rodziców'' okazał się wyjazd do DELI Parku w miejscowości Trzebaw w gminie Stęszew, gdzie wszyscy mogli zwiedzić Park Miniatur, w którym zgromadzone są repliki najsłynniejszych budowli z różnych kontynentów, również te wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. W Mini Zoo na terenie DELI Parku uczestnicy mieli możliwość spotkania zwierząt domowych oraz innych zwierząt takich jak alpaki czy lemury. Największym zainteresowaniem cieszyły się lemury, które można było dotknąć. W parku rodzice wraz z dziećmi podziwiali owady i bohaterów bajek w rozmiarze XXL, dzieci chętnie spędzały czas na dmuchanych placach zabaw.


Wszyscy uczestnicy ''Szkoły dla rodziców'' aktywnie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez psychologa i animatorów. Rodzice na zakończenie zajęć otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobytą wiedzę i umiejętności. Działania te realizowane były przez Fundację AKME przy współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kaliszu oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opatówku.

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek