Aktualności

Spotkanie w ramach projektu " Sołtys Ambasadorem Czystego Powietrza"

[ 2023-09-12 ]
W dniu 11 września 2023 r. w Kaliskim Inkubatorze Przedsiębiorczości odbyło się spotkanie w ramach projektu" Sołtys Ambasadorem Czystego Powietrza" realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska oddział w Poznaniu. Na spotkanie zostali zaproszeni również Sołtysi z gminy Opatówek. 

Spotkanie rozpoczęła Prezez WFOŚiGW w Poznaniu- Pani Jolanta Ratajczak, następnie  Zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW- Pan Paweł Mirowski zachęcając do promowania dobrych praktyk, działań służącym mieszkańcom sołectw i otaczającemu środowisku wynikające z szeregu korzyści jakich daje udział w programie „Czyste Powietrze”.

W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście: Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, Poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska- reprezentowana przez Panią Natalię Orlińską, Poseł PiS Jan Mosiński, Poseł Pis Tomasz Ławniczak oraz reprezentanci samorządów i sołectw.

Sołtysi to naturalni liderzy w swoich społecznościach lokalnych, znają swoich sąsiadów, cieszą się ich zaufaniem. Warto aby mieszkańcy sołectwa skorzystali z programu „Czyste Powietrze”.
Sołtysi mogą być dla nich dobrym przykładem i pokazywać, że warto mieć docieplony dom i efektywne, ekologiczne źródło ciepła mogą być dla nich dobrym przykładem i pokazywać, że warto mieć docieplony dom i efektywne, ekologiczne źródło ciepła.Kalendarz wydarzeń

październik - 2023
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
            [ 1 ]
2 3 4 5 6 7 [ 8 ]
9 10 11 12 13 14 15
[ 16 ] 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 [ 29 ]
30 31          
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek