Aktualności

Promocja książki „Z dziejów Opatówka od czasów najdawniejszych do 1939 r.”

[ 2023-09-18 ]
„Z dziejów Opatówka od czasów najdawniejszych do 1939 r.” autorstwa Jadwigi– Miluśkiej Stasiak, to najnowsza publikacja Kaliskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk, która miała swoją promocję w minioną sobotę 16 września 2023 r. 

Wydarzenie istotne dla lokalnej społeczności, ważne dla biblioteki, ale szczególnie ważne dla samej autorki, gdyż wydanie i promocja książki były zwieńczeniem jej wieloletniej pracy badawczej nad dziejami Opatówka.

W spotkaniu uczestniczyła ogromna liczba zainteresowanych, którzy z wypowiedzi Jadwigi Miluśkiej – Stasiak i ciekawej prezentacji, dowiedzieli się o początkach jej pasji do zgłębiania wiedzy o historii regionu, o sposobach gromadzenia informacji, częstych wyjazdach do archiwów w kraju i za granicą, osobach, które wspierały autorkę podczas jej poszukiwań i prac badawczych.

Książka liczy ponad 600 stron, jest bogato ilustrowana, zawiera obszerny indeks nazwisk i posiada entuzjastyczne recenzje naukowe. Obecny na spotkaniu prezes KTPN, redaktor tej doskonałej publikacji prof. Krzysztof Walczak podkreślił, że takiego obszernego opracowania naukowego dziejów z pewnością nie posiada żadne miasto wielkości Opatówka.

Autorka usłyszała wiele słów szczerego i zasłużonego uznania. Gratulacje składali: Sebastian Wardęcki Burmistrz Gminy Opatówek, Przedstawiciele Rady Miejskiej Gminy Opatówek z Przewodniczącym Mariuszem Małoburskim, Przedstawiciele Klub Radnych "Społecznicy" Opatówek, reprezentanci różnych środowisk, instytucji i osoby prywatne. Z rąk przedstawicieli Rady Powiatu Kaliskiego z Przewodniczącym Janem Adamem Kłyszem, Radnej Alicji Łuczak oraz Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala, Jadwiga Miluśka – Stasiak otrzymała nadany Uchwałą Zarządu Powiatu Kaliskiego, tytuł honorowy "Osobowość Powiatu Kaliskiego" w roku 25–lecia Powiat Kaliski w uznaniu zasług popularyzacji wiedzy o regionie. Nie mogło zabraknąć także podziękowań i gratulacji od zespołu biblioteki, które przekazała dyrektor Małgorzata Matysiak.

Zapraszamy do lektury książki. Do wypożyczenia i kupienia w bibliotece.

 zdjęcia: Tomaszowi Potemkowskiemu dyrektor Gminna Biblioteka Publiczna - Koźminek i Gminne Centrum Kultury w Koźminku.

 tekst: źródło: https://www.facebook.com/BibliotekaOpatowek/


Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

październik - 2023
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
            [ 1 ]
2 3 4 5 6 7 [ 8 ]
9 10 11 12 13 14 15
[ 16 ] 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 [ 29 ]
30 31          
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek