Aktualności

VII Święto Ulicy Kościelnej już w najbliższą niedzielę!

[ 2023-09-26 ]
W imieniu Organizatorów, serdecznie zapraszam do udziału w VII Święcie Ulicy Kościelnej w Opatówku. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się 1 października od godz. 14:00 pod hasłem "Podróż do XIX-wiecznego Opatówka". 
Ulica Kościelna jest prawdopodobnie jedną z najstarszych w Opatówku. W programie wydarzenia przemarsz żołnierzy i rekonstruktorów z XIX wieku, inscenizacja historyczna oraz piknik historyczny. Początek zaplanowano o godz. 14:00 pod Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, skąd nastąpi przemarsz na plac przy Bibliotece. Przygotowano także szereg wydarzeń towarzyszących, m.in. animacje, konkursy, zabawy dla dzieci i młodzieży, spacer turystyczny po ulicy i inne - szczegóły na plakacie.
 
Na finał Święta zaplanowano Koncert Fortepianowy, który rozpocznie się o godz. 18:00 w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. Wystąpi pianista Jaime Peñate Conde (Hiszpania), a w programie koncertu znajdą się utwory F. Chopina i I. Albéniza.

Głównym Organizatorem Święta jest Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka". Współorganizatorami są: Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów w Opatówku, Muzeum Historii Przemysłu, Stowarzyszenie Stacja Inspiracja i Stowarzyszenie LGD-7 Kraina Nocy i Dni. Partnerami wydarzenia są OSP Opatówek i Gminny Ośrodek Kultury w Opatówku. Patronem medialnym jest Latarnik Kaliski. Święto odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Kaliskiego i Burmistrza Gminy Opatówek. 
 
Projekt dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra.
Koncert dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura - Interwencje. Edycja 2023.


Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek