Aktualności

Wielka wygrana w konkursie NASK w Szkole Podstawowej im.Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej

[ 2023-10-20 ]

Nasi uczniowie nigdy nie próżnują i na schyłku roku szkolnego 2022/2023 wzięli udział w konkursie dla szkół „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” organizowanym przez NASK - operatora Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE).

W konkursie liczyły się: zaangażowanie uczniów i nauczycieli, pomysłowość i wiedza o bezpieczeństwie w sieci. 

Konkurs odbywał się z podziałem  na trzy kategorie wiekowe:

  • Klasy 1-3: zrealizowały moduł kursu „Internetowa szkoła słonia Spacjusza”, pt. „Internet to nie wszystko”, a później przygotowały projekty kolorowanek, dotyczących sposobów na zachowanie równowagi cyfrowej.
  • Klasy 4-6: zrealizowały  moduł kursu „Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z internetu”, pt. „Uprzejmy internauta” i przygotowały plakaty z hasłem promocyjnym na temat właściwego zachowania w sieci, czyli netykiety.
  • Klasy 7-8: zrealizowały moduł kursu Bezpieczni w sieci „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy”, a później stworzyły hasło kampanii w mediach społecznościowych wraz z przykładowym postem odnoszącym się do cyberzagrożeń i sposobów ochrony przez cyberatakami.

Wśród wszystkich prac wybrano po jednej z każdej kategorii i aby zwiększyć szanse na wygrane dokonano zgłoszenia dla każdego z wyszczególnionych etapów edukacyjnych.

W październiku 2023r. otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość, że nasza szkoła znajduje się wśród laureatów. Nagrodą w konkursie jest mobilna pracownia komputerowa, składająca się z 16 laptopów wraz z przenośną szafą, oprogramowaniem umożliwiającym zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor. 

Praca, która została nagrodzona, była dziełem uczniów, wówczas jeszcze klasy 6, Igora Olszewskiego, Alana Tomczaka Rogozińskiego oraz Wiktora Tomczaka Rogozińskiego przygotowana pod opieką pani Katarzyny Wybornej.

Gratulujemy zaangażowania wszystkim uczestnikom tego konkursu i zachęcamy uczniów do podejmowania kolejnych działań

żródło: SP Tłokinia Wielka 

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek