Aktualności

Pyrczok 2023

[ 2023-10-30 ]
To był niezapomniany Pyrczok. W dniu 28 października w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Opatówku, z udziałem ponad 100 zaproszonych gości odbyła się impreza biesiadna nawiązująca do tradycyjnych wykopków, z wielkopolską pyrą w roli głównej.
Podczas spotkania miała miejsce wyjątkowa uroczystość nadania Kapeli "Sami Swoi" medalu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Medal i podziękowania z rąk burmistrza gminy Opatówek Sebastiana Wardęckiego i sekretarza gminy Krzysztofa Dziedzica odebrali obecni członkowie kapeli: Jerzy Knop, Stanisław Kamiński, Roman Idzikowski, Józef Dolat i Krzysztof Domżała, oraz byli muzycy i przyjaciele kapeli: Edmund Dębicki, Józef Raczyk i Czesław Marczak, Janina Karolak i Jerzy Karolak, a także najmłodszy muzyk grający w grupie Szymon Flak. Oprócz Kapeli Sami Swoi na scenie zaprezentowały się również zespół "Opatowianie" pod kierownictwem artystycznym Macieja Sawińskiego i rodzinny duet "Słoneczko" państwa Karolaków.  
W części biesiadnej nie zabrakło tradycyjnych konkursów związanych z Pyrczokiem: obierania ziemniaków na czas, tarcia ziemniaków czy quizu z wiedzy o historii ziemniaków i tradycji Pyrczoka. Całość poprowadził dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Paweł Figiel, a w konkursach chętnie uczestniczyli goście na czele z radnymi gminy Opatówek. Na stołach zagościło swojskie jadło przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Opatówku, a wspólna zabawa na długo pozostanie w pamięci uczestników Pyrczoka.   

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek