Aktualności

Biało - Czerwona Noc w Bibliotece w Opatówku

[ 2018-08-27 ]
W Bibliotece Publicznej w Opatówku miało miejsce szczególne wydarzenie - Noc w Bibliotece dla dzieci. W roku 2018 przypadło to na 21 i 22 sierpnia, a motywem przewodnim było stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę.
Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu było przybycie w stroju biało - czerwonym. W trakcie zajęć dzieciaki poznały pojęcia i wydarzenia związane z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej i wolności. Odbyła się mała lekcja geografii, historii i wychowania obywatelskiego na wesoło. Na mapie dzieciaki szukały Polski, jej granic i sąsiadów, rzek, jezior. Wspólnie omówiono polskie symbole narodowe. Rozmawiano też o tym, co to jest kraj, państwo i naród. Szczególną uwagę zwrócono na znaczenie domu rodzinnego, w którym kształtują się pierwsze postawy patriotyczne i obywatelskie.


Prawdziwy patriota to ten, który robi wszystko by wzmacniać i wzbogacać społeczność, w której żyje. Takie działania, jak pomaganie innym, chęć poznawania historii i podróżowania po swoim kraju, poprawne wysławianie się, czy nieśmiecenie, to „cegiełki”, z których buduje się prawdziwy współczesny patriotyzm. Była też biało - czerwona uczta, po której dzieci techniką origami wykonały godło Polski. Jednym z zadań było także ułożenie ponumerowanych karteczek w kształt „węża” ze 123 elementów symbolizujących lata zaborów. Dzieci dopiero sporo po północy zmorzył sen, by po paru godzinach zacząć nowy dzień, bogatszy o nowe wrażenia i zdobytą wiedzę.

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek