Aktualności

Koncert z okazji Dnia Niepodległości "Śpiewamy o Wolności"

[ 2023-11-13 ]

11 listopada, dokładnie w 105 rocznicę odzyskania Niepodległości w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się koncert "Śpiewamy o Wolności", na który zaprosili Burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki i Dyrektor GOK-u Paweł Figiel. W wypełnionej po brzegi sali przy Kościelnej 2 pieśni patriotyczne i legionowe wspólnie śpiewało ponad 130 osób. Tymczasem na scenie wystąpiło około 50 artystów.

Na początek goście skosztowali strażackiej grochówki z kuchni polowej, przygotowanej przed druhny i druhów z jednostki OSP Opatówek. Potem po wspólnym odśpiewaniu Hymnu nadszedł czas na część artystyczną. Jako pierwsi wystąpili podopieczni  Gminnego Ośrodka Kultury z zespołu "Muzyczna Stacja" pod kierownictwem artystycznym Macieja Sawińskiego. Następnie pieśni legionowe wykonały panie z zespołu śpiewaczego "Opatowianie". Gwiazdą wieczoru była grupa artystów ze studia piosenki Piano Song z Kalisza pod artystyczną opieką Anny Kowalkiewicz Oligny. Ponad 20-sobowy zespół wokalistów z chórkiem zaprezentował specjalny program patriotyczny opracowany przez Justynę Garczarek.  Koncertowi towarzyszyła multimedialna prezentacja archiwalnych zdjęć Opatówka i jego bohaterów, przygotowana we współpracy z zespołem Gminnej Biblioteki im. Braci Gillerów w Opatówku. Tymczasem na stołach zagościły tradycyjne rogale świętomarcińskie.

We wspólnym śpiewaniu i koncercie wzięli udział przedstawiciele powiatu: członek zarządu Powiatu Kaliskiego Mieczysław Łuczak i radny Henryk Kurek, radni gminy Opatówek wraz z przewodniczącym Mariuszem Małoburskim, pracownicy Urzędu Gminy, delegacje stowarzyszeń i jednostek z terenu gminy Opatówek: Towarzystwa Przyjaciół Opatówka, Koła Emerytów i Rencistów, LGD7 Kraina Nocy i Dni, KGW Opatówek, Klubu Seniora z Sierzchowa, a przede wszystkim mieszkańcy Opatówka.

Dziękujemy za wspólne koncertowanie dla Niepodległej!

Relacje z koncertu dostępne są na facebooku Gminnego Ośrodka Kultury w Opatówku. 

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 [ 30 ]
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek