Aktualności

29 rocznica Grupy AA Idylla w Opatówku

[ 2023-11-22 ]

Spotkanie z okazji 29 rocznicy powstania grupy AA "Idylla" w Opatówku odbyło się 18 listopada 2023 r. w sali OSP Opatówek.

Mottem spotkania były słowa:

"Boże użycz mi pogody ducha

 abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić

odwagi abym zmieniał to, co mogę zmienić

i mądrości abym odróżnił jedno od drugiego"

W spotkaniu uczestniczyły zaprzyjaźnione grupy AA z: Kalisza ODRODZENIE, ROGATKA, DZWONEK, TRÓJKĄT, ISKIERKA, BUMERANG, SZEŚCIAN; Łęczycy; Kazimierza Biskupiego KAZIMIERZ; Brzeziny BRZOZA; Zduńskiej Woli; Turku OAZA; Konina; Ostrowa Wielkopolskiego WYSPA, ENKLAWA; Sieradza; Żelazkowa; Zgierza STOP; Wrocław MAŁGORZATA.

Tematy spotkania: „Czy abstynencja alkoholowa może być celem terapii? Korzyści z nie picia alkoholu, czyli dlaczego warto być trzeźwym.”

Jubileusz istnienia Grupy IDYLLA był świętem wspólnot działających dzięki ludziom i dla ludzi. Celebracja życia w trzeźwości jest bardzo ważnym i motywującym wydarzeniem dla członków grupy. Wspólnota AA odgrywa niezwykle istotną rolę w systemie wsparcia społecznego i oddziaływań prozdrowotnych skierowanych do lokalnej społeczności. Oddziaływania grupy poprzez dzielenie się swoim doświadczeniem, siłą i nadzieją są źródłem niewymiernych korzyści w radzeniu sobie z problemami i powrotem do zdrowego funkcjonowania. Miting to spotkanie ludzi rozmawiających, uczących żyć na trzeźwo. Nieprzecenioną wartością dla uzależnionych od alkoholu są grupy wsparcia AA.

Każdy uczestnik spotkania został udekorowany okolicznościowym emblematem wykonanym przez członków rodzin grupy Idylla.

W spotkaniu uczestniczyli Marlena Kiermas-Gruszka Radna Rady Miejskiej Gminy Opatówek, Halina Marszał-Sroczyńska i Artur Woźniak z ramienia GKRPA w Opatówku, Agata Urbańska i Małgorzata Bieniaszek pracownicy GOPS Opatówek.

Grupa IDYLLA do swoich szeregów zaprasza wszystkich, którzy mieli lub mają problem z uzależnieniem alkoholowym i chcieliby z nim skończyć.

Spotkania grupy odbywają się w każdą sobotę o godzinie 18:00 w świetlicy w Opatówku przy ul. Poprzecznej 2.

Infolinia anonimowych alkoholików

Infolinia anonimowych alkoholików czynna jest codziennie w godzinach od 8:00 - 22:00. Uzależnieni pomocy mogą szukać pod numerem: 801 033 242 Przyznanie się do problemu jest pierwszym krokiem do jego rozwiązania.

 „Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada, ale na tym, że potrafi się podnieść.” Konfucjusz

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek