Aktualności

Szczegóły charytatywnego Jarmarku Bożonarodzeniowego

[ 2023-12-05 ]

Z radością przedstawiamy Państwu szczegóły najpiękniejszego charytatywnego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Szałe!
Jarmark w Szałe odbywać będzie się w dniach6 – 17 grudnia (od poniedziałku do czwartku w godzinach 15:00 – 21:00 i od piątki do niedzieli od 12:00 – 21:00) 
KOMU POMAGAMY ?

W trakcie imprezy prowadzona będzie zbiórka dla chorej na zespół Leigha Ani Mrówczyńskiej, stowarzyszenie Godzina dla Kalisza prowadzić będzie zbiórkę na zakup fantomów, a także kupując u wystawców gromadzone będą środki na zakup prezentów przez Stowarzyszenie Aktywni oraz fundację Pomaganie Jest Trendy, które w wigilię św. Mikołaj dostarczy dzieciom hospitalizowanym w okresie świąt w kaliskim szpitalu oraz szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim !

CO KUPISZ W TRAKCIE JARMARKU ?

W trakcie jarmarku będzie można od poniedziałku do czwartku (od 6-17 grudnia 2023) kupić m.in.: oscypki, bambosze i serdaki góralskie, chleb rzemieślniczy, pajdę ze smalcem, bigos, ręcznie lepione pierogi, naleśniki, hamburgery i zapiekanki, certyfikowane olejki CBD i suplementy diety, grzańce piwne i winne, zabawki, kosmetyki i perfumy, choinki, ozdoby choinkowe i stroiki, karpie, opłatki, kręcone ziemniaki, opłatki, pościel świąteczną, książki i bajki, pyrę z gzikiem, miody, zimowe czapki i skarpety, kiełbasę z grilla, ciasta i słodkości oraz wiele innych

JAKIE ATRAKCJE ?

Jarmark rozpocznie się 6 grudnie o godzinie 16:45 to wtedy na niebie zobaczymy św. Mikołaja (zachęcamy do wzięcia ze sobą zimnych ogni, którymi powitamy Mikołaja), który przyleci do Szałe na reniferach, a o godzinie 17:00 wyruszy Parada Bożonarodzeniowa, w której udział wezmą kaliscy rycerze, rezerwiści marynarki wojennej, szkoły, bajkowe postacie, szczudlarz, szkoły oraz orkiestra, który w rytm świątecznych melodii doprowadzą zaprzęg świętego Mikołaja do Burmistrza Opatówka, od którego Mikołaj otrzyma złoty klucz do Szałe. Mikołaj wraz z Elfami przybędzie zaprzęgiem prowadzonym przez championów Polski – psy zaprzęgowe rasy Husky).

 

CODZIENNE ANIMACJĘ ! takie jak warsztaty robotyki, warsztaty piernikowe, rękodzielnictwo, warsztaty językowe i inne odbywać się będą każdego dnia od 16:30.  W trakcie jarmarku będzie można korzystać z karuzel zapewnionych przez Gminę Opatówek, planetarium, a w soboty i niedziele będzie można korzystać z przelotów helikopterem (z uwagi na ogromne zainteresowanie już od godziny 10:00), czy podziwiać zagrodę ze zwierzętami (owce, alpaki, króliki …). Będzie można także przejechać się świąteczny kucykiem czy zrobić zdjęcie z białym misiem. Codziennie będzie można też spotkać się ze świętym Mikołajem, wrzucić do jego skrzynki list z życzeniami pod choinkę, a także zrobić zdjęcie czy film w ramach fotobudki 360. Będzie też można podziwiać luksusowe samochody, skorzystać z możliwości narysowania swojego portretu oraz posłuchać świątecznych przebojów w ramach GrandPrix Kolęd szkół podstawowych, w którym jurorami będą Marcel Tułacz, Julia Podolska czy Tomasz Żmuda. Z kolei 17 grudnia na zakończeni Jarmarku wystąpi gwiazda hip hopu Dudek P56, który pozostawi także odcisk swoich dłoni w Alei Gwiazd, a jego występ poprzedzą : Suchy, Julia Podolska, Anna Klepanda czy Marcel Tułacz z Maurycym Majewskim. Nad muzyczną oprawą czuwać będzie DJ. Siwiak. Tego też dnia „Morsy Kalisz” pożegnają Jarmark wchodzą z ochotnikami do jeziora z pochodniami (po morsowaniu dostępna dla śmiałków będzie sauna na Małej Plaży).  W trakcie imprezy będzie też można podpisać petycję dotyczącą kulturalnego aktywowania kaliskiego śródmieścia oraz jeziora pokrzywnickiego w Szałe.

W trakcie jarmarku, ale również za pośrednictwem emaila : krzysztof@malaplaza.pl, przyjmowane są jednocześnie zamówienia na pierogi (z mięsem, grzybami lub serem), które przygotowane będą dla Państwa na wigilijny stół.  

Serdecznie zapraszamy 

 Źródło: Mała Plaża

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek