Aktualności

Viva l'Italia w Opatówku za nami!

[ 2023-12-12 ]
Koncert „Viva l'Italia!” w Opatówku przeszedł do historii, wieńcząc II Międzynarodowy Festiwal im. Kazimierza Flataua. Wydarzenie odbyło się w miniony piątek w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. Organizatorem koncertu byli Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Sztuki w Poznaniu wraz z Fundacją „Inicjatywa dla Opatówka”.
W programie koncertu pod hasłem „Viva l’Italia!” znalazły się utwory włoskiego baroku na flet i klawesyn. Wyjątkowość wydarzenia ubogaciło wykonanie w oryginalnym brzmieniu dzięki wykorzystaniu kopii instrumentów historycznych. Zaprezentował się międzynarodowy duet muzyków – czeska flecistka, grająca na fletach historycznych – Michaela Koudelkova oraz polski klawesynista młodego pokolenia – Maurycy Raczyński. W repertuarze koncertu znalazły się dzieła takich kompozytorów jak Vivaldi, Corelli, Frescobaldi. Słowo o muzyce opowiedziała inicjatorka koncertu, Monika Woźniak. Gośćmi koncertu byli m.in. Mieczysław Łuczak, Członek Zarządu Powiatu Kaliskiego oraz Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej, Mariusz Małoburski, Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Opatówek oraz Jolanta Golicka, zastępca dyrektora Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku.
 
Koncert był finałowym wydarzeniem II Międzynarodowego Festiwalu im. Kazimierza Flataua realizowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Sztuki w Poznaniu oraz ostatnim koncertem organizowanym przez Fundację „Inicjatywa dla Opatówka” w kończącym się roku 2023. Była to okazja do podsumowania działań, a także do wręczenia tradycyjnych statuetek Mecenasów Fundacji - dla osób, firm i instytucji, które znacząco wsparły działania Fundacji w mijającym roku. Wyróżnienia otrzymali: Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej, Kwiaciarnia Malwa, Firma Colian, Firma Planteon, Firma NEST, MTM Industries Sp. z o.o.,  Fundacja Biura Rachunkowego FiK, KMS Architekci Katarzyna Matysiak-Samulska, Biuro rachunkowo - doradcze Prospero Aneta Krupińska, Centrum Optyki Popiołek Tomasz Popiołek, Składy Budowlane CHATA Barbara Łuczak, Rada Powiatowa Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Kaliszu, Hotel Stajnia Wolica, Borowiak Nieruchomości - Dawid Borowiak, Pałac Tłokinia, Państwo Maria i Ryszard Prusowie, Państwo Dorota i Stanisław Gralińscy, Państwo Aleksandra i Paweł Wróblewscy, Państwo Honorata i Mariusz Małoburscy, Państwo Edyta i Piotr Królowie, Pan Wojciech Krymarys, Pan Przemysław Andrzejak.

Koncert był kolejnym działaniem wpisującym się w cykl "Spotkania ze sztuką" w Opatówku, organizowanym od 2014 roku, a wspomniany Festiwal został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek