Aktualności

JARMARK W SZAŁE ZAKOŃCZYŁ SIĘ ! ALE TO NIE KONIEC !

[ 2023-12-22 ]

Jarmark Bożonarodzeniowy na Małej Plaży w Szałe zakończył się, ale jego organizatorzy zapowiadają, że to nie koniec. W ciągu 12 dni trwania jedynego w Polsce Jarmarku nad jeziorem w Szałe pojawiło się kilkadziesiąt tysięcy osób z całego regionu, ponad 20 wystawców zaprezentowało swoje regionalne produkty, a dzieci mogły spotkać się nie tylko ze świętym Mikołajem, ale również z Grinchem i innymi bohaterami kreskówek.

Impreze otworzyła parada, w której św. Mikołaja do Burmistrza po odbiór klucza do bram wsi Szałe prowadzili rycerze, rezerwiści marynarki wojennej, szczudlarze i służby mundurowe w rytm kolęd granych przez lokalne orkiestry, a samego Mikołaja przyciągnął na jarmark w Szałem psi zaprzęg.

Na dzieci czekała codziennie karuzela oraz animację z udziałem bajkowych postaci, a także planetarium, kucyk, biały miś czy zagroda zwierzęca na plaży. Stowarzyszenia Aktywni oraz Godzina Dla Kalisza wraz z gminą Opatówek przygotowali również koncerty kolęd oraz koncert finałowy, w ramach którego świąteczne utwory zagrali m.in. Marcel Tułacz, Julia Podolska czy Anna Klepanda, a po części kolędowej dla młodzieży wystąpili raperzy Suchy oraz Dudek P56, który na scenę zaprosił Gorzkiego i zagrał z nim wspólnie utwór "O co tu chodzi" Elity Kaliskiej, na którym jak sam twierdził warszawski raper się wychował zanim zaczął rapować (link : https://youtu.be/QiD0AEmKios?si=j_kG0m4wXx-kywtR ).

To nie koniec ! zapowiadają organizatorzy, albowiem już dziś ogłaszają, że kolejny Jarmark będzie Jarmarkiem wielkanocnym i odbędzie się tuż przed świętami Wielkiej Nocy. W trakcie imprezy zbierano fundusze na Anię Mrówczyńską - wynik tej zbiórki opublikowany zostanie niebawem na stronie www.malaplaza.pl, a fundacja Pomaganie Jest Trendy, Stowarzyszenie Aktywni oraz Godzina dla Kalisza zgromadzili fundusze, dzięki którym w najbliższa sobotę św. Mikołaj odwiedzi dzieci hospitalizowane w okresie świąt w kaliskim szpitalu oraz bezdomnych w Schronisku Brata Alberta, przekazując dary za łączną kwotę ponad 10.000 zł.

Zdj. Przemysław Szczeblewski / PrzemoDronPhoto

tekst źródło: Mala Plaża

 

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek