Aktualności

Pierwszy rok działalności Klubu Senior+ w Sierzchowie

[ 2024-01-02 ]
Aktywność w starszym wieku ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia   oraz dla samopoczucia psychicznego, co było podstawą do powstanie pierwszego Klubu Senior+ w Gminie Opatówek. Klub to miejsce spotkań dla 40 osób starszych. Placówka nie prowadzi leczenia, koncentruje się na stworzeniu przestrzeni przyjaznej dla seniorów, gdzie mogą oni wspólnie spędzać czas.

Zapisanie się do Klubu Seniora pozwala seniorowi na bycie w kontakcie z osobami w jego wieku, to bardzo skuteczny sposób, by zapomnieć o samotności, która może również powodować obniżenie samopoczucia psychicznego. W Klubie oferowany jest szeroki  wybór zajęć dla seniorów, które mogą być dopasowane do zainteresowań każdego uczestnika. W 2023r. realizowane zajęcia w Klubie to min: nauka języka obcego, warsztaty komputerowe, nauka tańca, ćwiczenia rehabilitacyjne, warsztaty kulinarne, zajęcia Nordic  Walking ,spotkania literackie , spotkania z  lekarzem, dietetykiem, spacery, wycieczki, zajęcia manualne, integracja z innymi Klubami Senior+, integracja z Warsztatami Terapii Zajęciowej, zajęcia z florystą , spotkania z psychologiem, spotkania z  Policją, spotkania wielopokoleniowe itp.

Osoby zainteresowane  uczestnictwem w Klubie Senior+ prosimy o zgłaszanie się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej   w  Opatówku i Klubu Senior+ w Sierzchowie.

 

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek