Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego

[ 2018-09-03 ]
3 września, uroczystymi akademiami we wszystkich placówkach oświatowych w gminie Opatówek, rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019.
W tym dniu we wszystkich szkołach i przedszkolach odbyła się inauguracja roku szkolnego dla 1021 uczniów w szkołach podstawowych oraz dla 380 przedszkolaków w przedszkolu w Opatówku oraz oddziałach przedszkolnych przy szkołach w Opatówku, Tłokini Wielkiej, Rajsku i Chełmcach. We wszystkich placówkach oświatowych odbyły się uroczyste akademie z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców oraz władz samorządowych gminy Opatówek: Sekretarza Gminy Opatówek Krzysztofa Dziedzica, Dyrektora ZEAS Gminy Opatówek Arkadiusza Łańducha, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Opatówek Marka Szlanekiera, Przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Marleny Kiermas - Gruszki oraz przedstawicieli duchowieństwa.

Wszystkie placówki oświatowe w naszej gminie zostały w pełni przygotowane do prowadzenia zajęć edukacyjnych. Wykonano potrzebne remonty oraz prace porządkowe. Doposażono sale lekcyjne w niezbędny sprzęt wraz z pomocami dydaktycznymi.

Już niebawem placówki edukacyjne w Gminie Opatówek będą mogły korzystać z szybkiego Internetu świadczonego przy wykorzystaniu nowoczesnej sieci światłowodowej, trwają bowiem prace montażowe. Po ich zakończeniu szkoły z terenu Gminy Opatówek znajdą się w Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), która będzie siecią teleinformatyczną łączącą docelowo wszystkie szkoły w Polsce, świadczącą bezpłatne usługi dostępu do usług cyfrowych i narzędzi oraz treści edukacyjnych wspierających proces kształcenia.

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 [ 30 ]
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek