Aktualności

Profilaktyka – BEZPIECZNA GMINA OPATÓWEK

[ 2024-02-12 ]
W dniu 9 lutego 2024 r. w siedzibie GOK w Opatówku odbyło się spotkanie na zaproszenie Burmistrza Gminy Opatówek Sebastiana Wardęckiego z przedstawicielami Komisariatu Policji w Opatówku, Ochotniczych Straży Pożarnych z: Chełmc, Opatówka, Rajska, Zdun, Tłokini Wielkiej, Sierzchowa oraz GOPS Opatówek.

Tematem przewodnim była akcja BEZPIECZNA GMINA OPATÓWEK realizowana w 2024 roku w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Gminy Opatówek na lata 2024-2025. W naradzie uczestniczyli przedstawiciele Komisariatu Policji w Opatówku: Tomasz Dyrdziak, Łukasz Michalak, Dominika Bartnik, Dawid Oleszczyk oraz Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych: Małgorzata Judasz, Stanisław Baran, Krzysztof Karolewski, Edward Bilski, Andrzej Wawrzyniak.

W ramach ww. akcji w najbliższych dniach lutego 2024 r. Policjanci Komisariatu  w Opatówku oraz Druhowie Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych  realizując działania profilaktyczno – informacyjno - edukacyjne będą rozdawali odblaski mieszkańcom Gminy Opatówek. Ten z pozoru niewielki element, poprawia widoczność pieszych i rowerzystów podczas poruszania się po drodze, wyraża troskę o to co dla nas najważniejsze – nasze życie i bezpieczeństwo, szczególnie w odniesieniu dzieci. Nikogo nie trzeba przecież przekonywać, że korzystanie z elementów odblaskowych poprawia widoczność pieszego czy rowerzysty. Po zmroku kierujący zauważa osobę w ciemnej kurtce czy płaszczu z odległości tylko ok. 30 metrów. Mały element odblaskowy i edukacja w zakresie profilaktyki uzależnień to niepowtarzalny wymiar realizacji edukacji publicznej na rzecz społeczności lokalnej.

Komendant Komisariatu Policji w Opatówku Tomasz Dyrdziak z rąk Sebastiana Wardęckiego - Burmistrza Gminy Opatówek odebrał Promiler Iblow. Urządzenie to zostanie zainstalowane w budynku Komisariatu Policji w Opatówku. Tester do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu będzie ogólnodostępny dla mieszkańców. Od tej pory każda osoba zainteresowana, która ma potrzebę skontrolowania swojego stanu trzeźwości może udać się do budynku Komisariatu przy ul. Poniatowskiego 1 w Opatówku i samodzielnie poddać się badaniu.

Bezdotykowy tester trzeźwości dla ludności gminy Opatówek do ogólnego użytku społeczności z dostępnością w Komisariacie Policji w Opatówku zwiększy skuteczność eliminowania potencjalnych sprawców poważnych zdarzeń drogowych, w tym nietrzeźwych kierujących. Samokontrola osoby zainteresowanej jest najlepszym, a i zarazem skutecznym działaniem zapobiegającym nieszczęśliwym zdarzeniom losowym. Pozytywnym aspektem takiego rozwiązania jest fakt, iż osoby mogą kontrolować stan trzeźwości dobrowolnie, co w szerszej perspektywie prowadzi do zwiększenia ich samokontroli. Takie rozwiązanie wchodzi w zakres działań profilaktycznych i edukacyjnych.

Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Gminy Opatówek na lata 2024-2025

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek