Aktualności

Wyjątkowy koncert na Dzień Kobiet

[ 2024-03-11 ]

Piątek, 8 marca 2024 roku, to data, która na długo pozostanie w naszej pamięci. Gmina Opatówek postanowiła uczcić Dzień Kobiet w wyjątkowy sposób i przygotowała dla wszystkich pań niezwykłą niespodziankę – koncert Łukasza Zagrobelnego! Sala wypełniona była po brzegi.

Blisko 1500 Pań świętowało Dzień Kobiet podczas okazjonalnego koncertu w Opatówku.  Na wejściu wszystkie Panie witała Kapela Sami Swoi przygrywając utwory ze swojego repertuaru, a mężczyźni z Gminy Opatówek wręczali  słodki upominek w postaci czekolady.

Wielką niespodzianką dla naszych Pań był występ młodego, utalentowanego Szymona Flaka, który otworzył muzyczną część Dnia Kobiet. Szymon to 10 letni uczeń Szkoły Podstawowej w Opatówku, który godnie reprezentuje naszą gminę na licznych konkursach, nie tylko pięknie śpiewając ale także grając na skrzypcach. Podczas tego wyjątkowego wieczoru wykonał piękny utwór Zbigniewa Wodeckiego "Lubię Wracać Tam".
Następnie na scenie wystąpił Marcel Tułacz, finalista programu The Voice Kids, mieszkaniec naszej gminy. Marcel wspólnie z trębaczem Maurycym Majewskim i tancerkami z Sieraszewski Dance Studio oczarowali wszystkie Panie.

Potem przyszedł czas na życzenia dla głównych bohaterek wieczoru. Złożyli je wspólnie  Burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki, Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Opatówek Mariusz Małoburski wraz z całą radą, oraz sekretarz Gminy Opatówek Krzysztof Dziedzic. 

Nie zabrakło również gości reprezentujących władze powiatu, samorządu województwa i parlamentarzystów. Kolejne miłe słowa do Pań skierowali: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, członek zarządu Powiatu Kaliskiego, prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej Mieczysław Łuczak, oraz Witold Woźniak, reprezentujący posła Piotra Kaletę. Nie zabrakło tradycyjnego sto lat, które odegrała kapela Sami Swoi, a odśpiewali wszyscy panowie.

Wreszcie przyszedł czas na wyczekiwany koncert. Na scenie pojawił się Łukasz Zagrobelny. To wokalista obchodzący niedawno 15-lecie solowej działalności artystycznej, od ponad 20 lat związany z Teatrem Roma w Warszawie. Na koncie ma cztery płyty, tysiące godzin spędzonych w trasach koncertowych i znane przeboje, między innymi: „Nieprawda”, „Ja tu zostaję”, „Życie na czekanie”, a także piosenki do filmów: „Nie kłam kochanie” i „Wkręceni 2”. Łukasz Zagrobelny jest także laureatem wielu nagród, między innymi: Superjedynki, Eska Music Awards. Był też nominowany do Fryderyka za najlepszy debiut. W 2007 roku wydał debiutancki album „Myśli warte słów”. Wydany w 2012 roku album „Ja tu zostaję” już po miesiącu od premiery stał się Złotą Płytą. Łukasz Zagrobelny wraz z zespołem wykonał swoje największe przeboje, a przede wszystkim nawiązał świetny kontakt z publicznością, która śpiewała razem z nim. Całe wydarzenie poprowadził Paweł Figiel, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Opatówku.

Serdecznie podziękowania za współorganizację wydarzenia dla:  Gminnego Ośrodka Kultury w Opatówku, Pracowników Urzędu Miejskiego Gminy Opatówek, Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku, Policji, Ratowników Medycznych, Pracowników Ochrony, oraz  Druhów Strażaków z jednostek OSP Opatówek, OSP Tłokinia, a w szczególności miłych Pań, które zechciały spędzić z nami ten fantastyczny wieczór.

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 [ 30 ]
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek