Aktualności

Dobroczynny Jarmark Wielkanocny

[ 2024-03-20 ]

JARMARK WIELKANOCNY W SZAŁEM : Już w najbliższy piątek (22.03) rozpocznie się na terenie Małej Plaży w Szałem Dobroczynny Jarmark Wielkanocny organizowany przez stowarzyszenie #Aktywni we współpracy z Sebastianem Wardęckim - Burmistrzem Gminy Opatówek. W trakcie jarmarku zaprezentują się wystawcy z rękodziełem, lokalnymi przysmakami, a nawet z oscypkiem – właściciele Małej Plaży z kolei serwować będą kultowego dla stałych bywalców hamburgera z grzańcem. W trakcie jarmarku dostępna będzie strefa dziecięca, składająca się z dmuchańców, karuzeli, kolejki, autodromu czy snowtubingu czyli całorocznego zjazdu saneczkowego. Nie zabraknie też animacji dla dzieci oraz zabaw, takich jak „poszukiwanie zaginionych jaj”.

Sprzęt ten będzie początkiem powstającego w Szałem największego w regionie bajkolandu plenerowegoSzałowa Kraina”, który służyć będzie dzieciom przez całe lato. W ramach bajkolandu pracować będą przez cały sezon również animatorzy pod nadzorem Katarzyny Ryszewskiej, którzy zajmować będą się dziećmi organizując im czas, aby rodzice mogli w tym czasie skorzystać ze strefy odpoczynku i relaksu.  

Już pierwszego dnia na jarmarku pojawi się dziecięca gwiazda, czyli zając BING!, ważną datą jest też sobota 23 marca, albowiem tego dnia między 12, a 16 będzie można oddać krew dla potrzebujących z kaliskim krwiodawstwem, z kolei 24 marca w Szałem (o ile nie przeszkodzą warunki pogodowe) będzie można wybrać się w podniebny w rejs helikopterem.

26 marca o godzinie 16:30 odbędzie się na scenie Małej Plaży panel dyskusyjny dotyczący roli samorządów w rozwiązywaniu problemu bezdomności zwierząt, na który zaproszeni zostali ponad podziałami wszyscy kandydaci na włodarzy i radnych miast oraz gmin Kalisz, Opatówek, Godziesze czy Brzeziny, dla których dobro zwierząt winno być istotnym elementem zbliżającej się kadencji. Gośćmi panelu będą przedstawiciele Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt oraz znana wokalistka Anna Wyszkoni, która zostawi także odcisk dłoni do powstającej w Szałem Alei Gwiazd Dobroczynności.

źródło: Mała Plaża

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek