Aktualności

Szalona Majówka z GOK-iem

[ 2024-05-21 ]

To była najbardziej rozśpiewana i roztańczona Majówka w Opatówku. W dniu 18 maja Gminny Ośrodek Kultury w Opatówku zorganizował przed swoją piękną siedzibą po dawnym dworcu Majówkę połączoną z Nocą Muzeów. Na scenie, w ponad dwugodzinnym bloku artystycznym przygotowanym przez naszego instruktora Macieja Sawińskiego zaprezentowało się kilkudziesięciu podopiecznych GOK-u. Wszystkich gości powitali włodarze gminy Opatówek: burmistrz Sebastian Wardęcki, sekretarz Krzysztof Dziedzic i dyrektor GOK-u Paweł Figiel.

Wystąpili wszyscy uczestnicy zajęć wokalnych i naszego zespołu "Muzyczna Stacja". W znakomitych układach tanecznych zaprezentowały się grupy taneczne "Iskierki" i "Szafiry" prowadzone przez naszą instruktorkę Paulinę Ostrowicz, oraz zaprzyjaźniona formacja "Antidotum" w tańcu HIP HOP. Nie zabrakło również występów ludowych w wykonaniu zespołu Słoneczko państwa Janiny i Jerzego Karolaków wraz z córką Urszulą Brajer i wnuczką Amelią Szarzałą., oraz działającego przy GOK-u zespołu Opatowianie. Zwieńczeniem muzycznej części imprezy był koncert orkiestry OSP Opatówek pod batutą kapelmistrza Marka Kubery.  

Jednocześnie w mini parku na wszystkich uczestników Majówki czekało mnóstwo atrakcji: warsztaty plastyczne przygotowane przez niezastąpioną Karolinę Bazan czy zabawy ruchowe, które poprowadziła nasza instruktorka rytmiki Ewa Andrzejewska. Dzieci szalały na dmuchańcu, do malowania buziek ustawiała się długa kolejka, no i nie mogło zabraknąć przejażdżek prawdziwą kolejką!

Kolejne atrakcje przygotowaliśmy w naszych pomieszczeniach na dworcu. Z okazji 80 rocznicy bitwy pod Monte Casino młodzież z sekcji modelarskiej wraz z instruktorem Andrzejem Politowskim przygotowała specjalną makietę i grę strategiczną. Tymczasem na głównym holu miłośnicy historii kolei zaprezentowali modele wagoników, lokomotyw i oczywiście kolejkę elektryczną.

Z Majówki nie mogliśmy nikogo wypuścić głodnego, stąd każdy obowiązkowo musiał spróbować pysznej grochówki, kiełbaski z grilla i tradycyjnej pajdy ze smalcem.

Tak duża impreza nie odbyła by się bez pomocy całego sztabu naszych przyjaciół. Dziękujemy strażakom jednostki OSP Opatówek, za przygotowanie grochówki i zabezpieczenie imprezy, Stowarzyszeniu Trzeźwościowemu "Pomocna Dłoń" za obsługę grilla i pracę w części gastronomicznej, paniom z KGW Opatówek za najlepszy smalec i domowe ciasta, właścicielom składu węgla Chudak za użyczenie placu do parkowania samochodów, druhnie Gabrysi Gąsiorowskiej ze środowiskowej drużyny ZHP,  oczywiście zespołowi GOK-u na czele z Moniką Marciniak i pracownikom Urzędu Gminy Opatówek za pomoc w przygotowaniu imprezy i posprzątaniu po całym, niezapomnianym wydarzeniu.

   

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek