Aktualności

Lekcje edukacyjne o odpadach w szkołach

[ 2024-05-23 ]

21 maja br. odbyły się warsztaty ekologiczne dla uczniów klasy I–VIII ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku. Lekcje dotyczyły zagadnień związanych z odpadami, mające na celu nauczyć uczniów poprawnej segregacji śmieci i dbania o środowisko. Zajęcia zostały przeprowadzone przez pana Karola Kalińskiego - kierownika Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Sieradzu należącej do Związku Komunalnego "Czyste Miasto, Czysta Gmina".

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, dlaczego segregacja śmieci jest ważna, co się dzieje z odpadami i jak je można ponownie wykorzystać, co oznacza słowo „recykling” oraz jak segregować śmieci do odpowiednich pojemników. Poruszony został również temat dotyczący odpadów niebezpiecznych, takich jak zużyte baterie, akumulatory, świetlówki czy odpady po żrących chemikaliach, które ze względu na zawartość wielu toksycznych substancji nie powinny trafiać do zwykłego pojemnika. Uczniowie dowiedzieli się, że można je oddać w specjalnie wyznaczonych punktach w sklepach i aptekach, a także w tzw. PSZOK-ach (Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych).

Lekcje o tej samej tematyce odbyły się już w Szkoła Podstawowa w Rajsku oraz zaplanowane są na najbliższy piątek w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Chełmcach.

Cieszy nas, że dzieci przywiązują wagę do dbałości o środowisko.

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek