Aktualności

XI Rajd Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

[ 2018-09-17 ]
W sobotni poranek, 15.09.2018 z placu na terenach rekreacyjnych w Szałe wystartowała młodzież biorąca udział w rajdzie MDP.W rajdzie brało udział 7 drużyn. To XI już rajd zorganizowany przez Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Opatówku, Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Gminy Opatówek, Burmistrza Gminy Opatówek, OSP Chełmce – gospodarza rajdu.

Celem rajdu było doskonalenie sprawności fizycznej, popularyzacja turystyki pieszej, poznawanie historii i zabytków oraz pogłębianie wiedzy z dziedziny pożarnictwa. Wszystkich zebranych przywitał dh Henryk Łazarek - Przewodniczący Komisji d/s Młodzieży ZOG ZOSP RP oraz dh Bogdan Marszał - Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP. Następnie przyszli strażacy - ochotnicy wysłuchali prelekcji na temat historii terenu wygłoszonej przez dh Bogdana Marszała.

Uczestnicy mieli do pokonania trasę liczącą około 5 km, która wiodła z Szałe przez Wolicę do Chełmc. Poszczególne drużyny, według wylosowanej kolejności, wyruszyły na trasę. Rywalizowały ze sobą w następujących konkurencjach: śpiew lub recytacja Hymnu Strażackiego, rozpoznawanie sprzętu strażackiego, konkurs wiedzy o regionie, pierwsza pomoc, sztafeta sprawnościowa, znajomość roślinności i drzew, rzut do celu piłką. Finał imprezy zorganizowano na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmcach. Rajd zakończył się wspólnym strażackim grillem oraz wręczeniem pucharów i dyplomów.

Klasyfikacja przedstawia się następująco:
I miejsce – MDP Tłokinia Wielka
II miejsce – MDP Chełmce
III miejsce – MDP Sierzchów

Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek